Kiviõlis avatakse esimesed suusanõlvad

Indrek Kald 17. jaanuar 2014, 13:37

Kiviõli seikluskeskus avab sel laupäeval esimesed mäesuusanõlvad, millega ühtlasi kuulutatakse avatuks keskuse talvehooaeg.

Sihtasutuse Kiviõli Seiklusturismi Keskus juhatuse liikme Janek Maari sõnul loodusliku lume peale suusakeskuses veel loota ei saa, kuid püsivad külmad ilmad võimaldasid panna tööle lumekahurid ning esimesed 400meetrilised laskumisnõlvad avatakse külalistele.

"Rajad on vaja katta vähemalt 0,5meetrise kunstlume kihiga ning juba nädal aega oleme viie lumekahuriga kümnest tuhandest kuupmeetrist veest valmistanud ligikaudu 22 000 kuupmeetrit lund," selgitas ta pressiteates.

Detsembri ilmad ei soosinud talvehooaja avamist, kuid järelejäänud hooajast ning praegusest lumest plaanib keskus maksimumi võtta. "Ootame pingsalt ka selleks nädalavahetuseks lubatud kargeid miinuskraade, et jätkata radade lumega katmist ning avada lähiajal ka Baltimaade pikimad suusanõlvad," lisas Maar.

Laupäevast töötavad keskuses suusa- ja lumelaualaenutus, kohvik ja saunad. Lumerohke taliilma püsimise korral tehakse peagi avatuks ka 600meetrine ning 700meetrine rada. Veebruaris avatakse Kiviõlis ka Baltimaade suurim lumelauapark, kus korraldatakse ka suur rahvusvaheline lumelauavõistlus.

Mullusel, esimesel talvehooajal külastas Kiviõli seikluskeskust üle 14 000 inimese, kellest suurema osa moodustasid Eesti siseturistid. Kuid märgata oli ka suurt huvi Peterburi reisikorraldajate ja turismifirmade poolt.

Kiviõli seiklusturismi keskus on vana tuhamäe ümberkujundamise tulemusena loodud suusa-, moto-, ratta-, seiklus- ja tervisespordikeskuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2014, 13:37
Otsi:

Ava täpsem otsing