Kristi Malmberg • 16. oktoober 2012 kell 11:06

Korruptsioonivaba Eesti: rahastamisskandaali uurimine kinnitas probleemi tõsidust

Ühing Korruptsioonivaba Eesti kinnitusel on Reformierakonna varjatud rahastamise uurimise lõpetamise materjalidest võimalik järeldada, et probleemid erakondade rahastamises eksisteerivad ning nende lahendamiseks on vaja astuda põhimõttelisi samme.

“Uurimine lõppes küll ühes konkreetses asjas, kuid sisuline töö varjatud erakondade rahastamise tõkestamisel ning selle üle järelevalve teostamise tugevdamisel peab jätkuma,” ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Asso Prii. Vastasel korral jääb avalikkusele mulje, et kõrgema astme korruptsioonikahtlustest teavitamisel ei olegi tulemit, kuivõrd süüdi tunnistavat või õigeks mõistvat hinnangut tegudele ei antud ning ka käesoleva kriminaalasja lõpetamise määrusest nähtub, et olukord erakondade rahastamisel võib olla negatiivsem kui arvatud.

“Kui õiguskaitseasutused tõstavad käed üles, siis peavad kodanikuühendused ja ajakirjandus teemaga jätkama,” ütles Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Tarmu Tammerk. “Ajakirjandus ei tohiks väsida, samuti peaks avalikkus jätkuvalt esitama nõudlikke küsimusi Eesti erakondade rahastamise kohta.”

 

Hetkel kuum