23. oktoober 2012 kell 12:41

Reformierakond viskab Meikari välja

Reformierakond plaanib erakonna varjatud rahastamise avalikustanud Silver Meikari parteist välja visata.

Usaldusväärse allika sõnul arvatakse Meikar nimekirjast välja lähipäevadel, põhjuseks erakonna mustamine.

Väidetavalt üritab Reformierakond seda näidata piirkonnast tulnud ettepanekuna, kuigi Äripäeva andmeil on otsus erakonna tipptasemel juba langetatud. Seega on viide antud teema piirkondadesse arutamisele saatmisele lihtsalt suitsukate.

15 aastat Reformierakonda kuulunud Silver Meikar kirjutas 22. mail Postimehe arvamusloos, et annetas aastail 2009–10 oma nime all parteile 115 000 krooni, mis polnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea. Tema sõnul tegi ettepaneku erakonda kellegi teise rahaga toetada tänane justiitsminister Kristen Michal ning raha andis selleks riigikogu liige Kalev Lillo. Mõlemad eitasid Meikarile raha andmist ja Reformierakonna varjatud rahastamist.

Riigiprokuratuur alustab väidete kontrollimiseks kriminaalmenetluse, vesteldes nii Meikari, Michali kui ka Lilloga, samuti paljude teiste reformierakondlastega. 30. juulil esitas riigiprokuratuur Michalile ja Lillole kahtlustuse erakonnaalases süüteos.

15. oktoobril teatas riigiprokuratuur, et lõpetas Silver Meikari arvamusartikli väidete põhjal alustatud kriminaalasja, tuues põhjenduseks, et tõendid pole piisavalt veenvad süüdistuse esitamiseks.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum