Rainer Saad • 6. november 2012 kell 7:33

Wilbur Ross: äridel on peale Obama võitu palju muresid

Obama tagasivalimine ainult süvendab korporatiivse Ameerika hirme nn fiskaalkuristiku ja maksude näol, ütles miljardärist investor Wilbur Ross CNBCle.

Ross, kelle investeerimisfirma WL Ross haldab 7 miljardi euro väärtuses varasid, ütles, et äritegemisel on kõige keerulisem ebakindlus.

„On ütlus: ärid saavad hakkama heade ja halbade uudistega, kuid äridel on väga keeruline hakkama saada ebakindlusega,” ütles Ross.

„Praegusel hetkel kui Obama valitakse tagasi, siis ei ole ebakindlus ainult fiskaalkuristiku pärast, mis on piisavat suur, vaid samuti on ebakindlus ka maksumäärade pärast ning kui halb saab regulatiivne keskkond olema,” lisas ta.

Obama on öelnud, et ta tõstab makse rikastel, suurettevõtetel ja investeerimistuludelt, kuid Romney on lubanud üldisi maksukärpeid.

„Ebakindlus fiskaalkuristiku ja maksude näol on täpselt see, miks ettevõtted on kartnud investeerida,” ütles Ross. „Ettevõtted on väga ettevaalikud. Sellepärast on 80 protsenti suurte firmade tegevjuhtidest kirjutanud valitsusele kaebekirja, et lahendada fiskaalkuristik."

Hetkel kuum