Rainer Saad • 12. detsember 2012 kell 6:39

Päev börsil: USA keskpank koguneb taas

Euroopa börse ootab kõrgem avanemine vaatamata Kreeka võlakirjade tagasiostmise skeemile, mis jäi pisut alla ootuste.

Eile lõppes Kreeka võlakirjade tagasiostmine, mis jäi ligi poole miljardi euroga alla IMFi ja eurotsooni eesmärkidele. Võlakirjade tagasiostmise tulemused näitavad, et Kreeka võlg langeb aastaks 2020 126,6%-ni SKP-st, mis on küll alla järgmise aasta 189% taset, kuid pisut üle 124%, mis IMFi sõnul on jätkusuutlik tase, kirjutas Reuters.

Võlakirjade tagasiostmise tulemused on tekitanud kahtlusi, kas Kreeka saab eurotsoonilt ja IMFilt kauaoodatud finantsabi.

IMFi juht Christine Lagarde, et tervitab võlakirjaskeemi tulemusi, kuid jätab edasised kommentaarid Euroopa majandusekspertidele.

Euro on suuremate valuutade vastu tänase hommiku seisuga püsinud muutumatuna.

Aasia börsid tõusid enne tänast USA keskpanga koosolekut. Jaapani, Austraalia ja Hongkongi börsid tõusid mitme kuu tippu.

Turud ootavad USA keskpangalt uut leevendust peale „Operation Twist” (USA keskpank müüb lühema tähtajaga võlakirju ning ostab pikema tähtajaga võlakirju) lõppemist selle aasta lõpus.

Jaapani Nikkei tõusis täna 0,6%, mis on seitsme ja poole kuu kõrgeim tase. Lõuna-Korea börs lõpetas kõrgemal, vaatamata Põhja-Korea raketikatsetusele. Korea börsiindeks Kospi tõusis 0,55%. Hongkongi börs tõusis 0,72%, Austraalia börs 0,2%.

Hetkel kuum