Indrek Kald • 20. detsember 2012 kell 8:23

EVR Cargo värbas finantsjuhi Mandatumist

EVR Cargo nõukogu nimetas ettevõtte uueks finantsjuhiks Mandatum Life Balti investeeringute ja varahalduse juhi Paul Lukka.

Raudteefirma nõukogu esimehe Viljar Arakase sõnul valiti Lukka avaliku konkursi tulemusel. "Uuel finantsjuhil ja juhatuse liikmel on tugev rahvusvaheline taust ja haridus, mis toovad ettevõttesse juurde uut lisaväärtust ja suurettevõtte finantside juhtimiseks vajalikku kogemust. Hindame tema varasemat juhtimiskogemust, tegevust investeeringute juhtimise ja investeeringute analüüsi valdkonnas kõrgelt," sõnas Arakas.

Tema sõnul on EVR Cargo endale juhatuse komplekteerimise järel saanud teotahtelise ja kompetentse meeskonna. "EVR Cargo on tugevas rahvusvahelises konkurentsis tegutsev ettevõtte, kus välismõjude osakaal ettevõtte tulemustele on suur. Sellest teadmisest lähtudes on ka EVR Cargo juhatus valitud, et ettevõtte ees seisvad väljakutsed saaksid teenindatud," sõnas ta.

Paul Lukka omandas magistrikraadi 2007. aastal Helsinki School of Economicsis, lisaks on ta end täiendanud London Business Schoolis ja Texas Tech University programmides.

Aastail 2005–07 töötas Lukka Danske Capital Finland / Amber Trusti investeerimiskonsultandina.

EVR Cargo juhatuse esimehe Ahto Altjõe nimetas ettevõtte nõukogu avaliku konkursi tulemusel ametisse käesoleva aasta oktoobris.

Paul Lukkast saab Ahto Altjõe ja veeremijuhi Oskar Kalmuse kõrval kolmas EVR Cargo juhatuse liige. Lukka asub tööle 1. veebruaril.

Hetkel kuum