Rainer Saad • 6. august 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Euroopa majandus tärkab taas

Juunis kasvasid Saksa tehaste tellimused kaheksa kuu kiireimas tempos ning Suurbritannia tööstustoodangu number ületas ootusi – Euroopa majandus tärkab.

Saksa tehaste tellimused, korrigeeritud hooajalise kõikumise ja inflatsiooniga, kasvasid juunis võrreldes maikuuga 3,8 protsenti. Bloombergi poolt küsitletud 42 analüütiku keskmine prognoos oli 1% kasvu. Võrreldes eelmise aastaga kasvasid Saksamaa tehaste tellimused juunis 4,3%. Analüütikud prognoosisid ainult 0,3% kasvu.

Suurbritannia tööstustoodangu maht kasvas juunis võrreldes maikuuga 1,1%. Kolm kuud varem oli kasv paigal püsinud. Bloombergi poolt küsitletud analüütikute keskmine prognoos oli 0,7protsendiline kasv.

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ütles möödunud nädalal, et euroala "esialgne" stabiliseerumine on pärast kuus kvartalit kestnud langust lõpuks saabumas.

Itaalia teise kvartali SKP langes võrreldes möödunud aastaga 2%, mis on parem kui analüütikute prognoositud 2,2protsendiline langus. Võrreldes eelmise kvartaliga, langes Itaalia majandus 0,2%. Analüütikud prognoosisid 0,4protsendilist langust. Kuid Itaalia SKP on langenud nüüd kaheksandata kvartalit järjest ning see on pikim Itaalia ajaloos.

Hooaja-korrektiiviga kasvas Soome majandus maikuus võrreldes aprilliga 1,2%. Kuid tööpäevade arvuga korrigeeritult langes majandus 0,8% võrreldes eelmise aasta maikuuga.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt