Et USA maksejõuetuse vältimiseks vajaliku võlalae tõstmise tähtaeg läheneb, on investorite kannatus nii USAs kui mujal katkenud. Nad liiguvad rahasse, eelistavad pikaajalisi USA valitsuse võlakirju lühiajalistele ja ostavad optsioone kaitseks selle vastu, kui aktsiate ja võlakirjade hinnad kukuvad.
Mõned privaatpanga JPMorgan Chase kliendid on suurendanud portfellis raha osakaalu, kuid teised müüvad USA valitsuse lühiajalisi võlakirju. Stewart Capital Advisors eelistab kindlustusseltside, tehnoloogiaettevõtete ja tervishoiukompaniide aktsiaid, kuna need on odavad. Raha lahkub börsil kaubeldavatest fondidest, mis liiguvad samas rütmis Ameerika pankadega ning liigutavad vabaneva raha välismaa aktsiatesse.
„Eelkõige tahame kapitali kaitsta,“ ütles Loomis Saylesi võlakirjafondi portfellihaldur „Meil on juba ostunimekiri koostatud, kui asjad hakkavad müügiks minema," lisas ta Bloombergi teatel.
USA suurima rahaturfondi valitseja Fidelity teatas, et nemad on kõik USA valitsuse lühiajalised võlakirjad maha müünud. Fidelity rahaturufondide juht Nancy Prior ütles, et nad on viimastel nädalatel müünud ära valitsuse võlakirjad, et kaitsta klientide vara. Ta küll usub, et võlalae probleem lahendatakse, kuid ikkagi võetakse ette samme, et investoreid kaitsta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seevastu USA suurima võlakirjafondi PIMCO investeerimisjuht Bill Gross on ostnud USA valitsuse lühiajalisi võlakirju, kuna tootlused on kerkinud.
„Müügilaine on Pimcole ostuvõimalus,“ ütles Gross. „Me korjame tänavalt sente üles. See on eriti kummaline, kuna me arvame, et see on riskivaba.“
UBSi varahaldus ostis USA valitsuse võlakirjaoptsioone kaitsmaks klientide raha juhul, kui USA poliitikute võimetuse tõttu muutub riik maksejõuetuks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!