20. aastat maailma peal tiirutanud “Slava Snow Show” toob homme Eesti publiku ette heldimapaneva kollase mehikese Asisjai tegemised külmal talveõhtul.
Juba noorena hea esinemisoskuse ja kooliteatris Charlie Chaplini oskusliku imiteerimisega silma jäänud Vjatšeslav Polunin on nüüdseks oma töö ja andega välja teeninud maailma parima klouni tiitli.
62aastase artisti tähelend sai alguse 1968. aastal, kui ta pantomiimteatri lõi ja selle salapärase kunstivormi viljelemist edendama hakkas. Enne seda lõpetas Polunin Leningradis kultuuriinstituudi, kuigi tema ema soovis, et temast saaks insener.
Aktiivsus avab uksi. Koolis õpitud oskuste ja teadmiste ning kaasasündinud talendi rakendamine tõid talle suure kuulsuse 1981. aastal, kui ta esines Venemaa aastavahetusprogrammis kloun Asisjaina. Sealt hakkas lumepall veerema. Tema päevi täitsid arvukad esinemised. Samuti korraldas ta 800 artisti osalusel toimunud miimiparaadi, pantomiimi meistriklasse, tänavateatrite festivali ja mitmesuguseid etendusi.
1993. aastal sündis “Slava Snow Show”, mis on võitnud suure hulga kriitikute poolehoiu, teinud maakerale mitu korda ringi peale ja pälvinud alates Uus-Meremaast kuni Ameerikani rohkelt austajaid.
Üllatusi täis retk talveõhtusse. “Slava Snow Show” on etendus headusest, kusjuures peategelasena astubki seal üles aastakümnete eest loodud kloun Asisjai.
Ta on humoorikas ja liigutav kollase kostüümi ja punaste lohvakate sussidega tegelane, kes on oma olemuselt õrn, mõtlik ja poeetiline, ent samas humoorikas, sarnanedes natuke Chaplini filmide kuulsa tegelaskujuga.
Ühes temaga on publikul võimalik ette võtta retk külma talveõhtusse. Kogu saal, kõik toolid ja inimesed kattuvad sel tuisusel õhtul lumega, kui tugev tuuleiil paberhelvestest lund saalis laiali pilduma hakkab. Värvilised pallid pannakse lendlema ja muusika mängima, samal ajal kui lustakas kloun kord naerutab, kord mõtlema paneb või rõõmupisaraid tekitab.
Tallinnas esineb Slava Polunin koos maailmakuulsa viiuldaja Gidon Kremeri ja tema orkestriga Kremerata Baltica. Kaks artisti saavad kahe kunsti piirimail kokku ning ajavad omavahel ja publikuga juttu, kasutades selleks sõnade asemel muusikat ja pantomiimi.
Etendus joonistab pildi universaalsetest teemadest. “Ma teen seda, mis mulle meeldib, viisil, mis mulle sobib. Kloun ei vaja režissööri ega produtsenti – ta on ise see, kes kõik loob. Tema reaktsioonid on teda ümbritseva maailma peegeldus. See on absoluutne vabadus. Teist seesugust ametit pole olemas. Kloun ongi vabaduse sümbol,” rääkis Slava Polunin oma tööst Broadway Worldile antud intervjuus.
“Ükskõik kus inimesed elavad, kõiki ühendavad samad teemad: tunneme hirmu tundmatu ees, vajame sõpru ja kardame kaotada kalleid inimesi. See, mida ma teen, joonistab pildi neist universaalsetest teemadest,” kirjeldas Polunin.
Olgugi et lumeetendus on juba kakskümmend aastat publikut vaimustanud, on artistil igal õhtul lavale minnes sees esimese kohtingu tunnet iseloomustav värin. “Kõik külalised leiavad etendusest midagi: lastele meeldivad eriefektid, vanematele inimestele teemad, akadeemikutele uudne keelekasutus ja tundlikkus,” arvas ta.
Etendus on pälvinud arvukalt teatriauhindu Londonis, Edinburghis, Liverpoolis, Dublinis, Barcelonas, Venemaal ja mujal.
Fookuses
“Slava Snow Show”
12.01 kl 19 Tallinnas Nokia kontserdimajasPilet: 30–120 eurot
Seotud lood
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.
Enimloetud
4
Panus oli suurel renoveerimiskaval
5
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Viimased uudised
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Lagarde: euroala majandus liigub vastutuult
Panus oli suurel renoveerimiskaval
Kas keegi läheb ka vangi?
Tagasi Äripäeva esilehele