Indrek Kald • 18. jaanuar 2013 kell 9:15

Maksumaksjate liit ootab sõbra ja vaenlase nominente

Eesti Maksumaksjate Liit kuulutas taas välja maksumaksja sõbra ja maksumaksja vaenlase konkursi.

Maksumaksja sõbra tiitel antakse isikule, kes on aasta jooksul oma tegude või sõnadega avaldanud kõige positiivsemat mõju maksumaksja õigustele, teadlikkusele ja rahakotile. Vaenlase tiitli pälvib isik, kelle sõna ja tegu või tegevusetus on aasta jooksul muserdanud maksumaksjat ja laastanud tema rahakotti.

Maksumaksja vaenlase tiitli sai eelmisel aastal sotsiaalminister Hanno Pevkur ning maksumaksja vaenlase abilise tiitlid said peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Jürgen Ligi töötuskindlustusmakse määra vähendamata jätmise eest.

Maksumaksja sõbra tiitlit mullu välja ei antud. Kodualuse maa maksuvabastuse kehtestamise eest anti ergutusauhind Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele ja lohutusauhind IRLi esimehele Urmas Reinsalule. Eriauhind anti ASile Eesti Statoil Tallinna müügimaksu vaidlustamise eest halduskohtus.

Liit ootab kõigilt huvilistelt ettepanekuid eelmise aasta sõbra ja vaenlase tiitli saajate kohta. Teretulnud on ka ettepanekud täiendvaate tiitlite andmiseks või mingi olulise sündmuse muul moel äramärkimiseks.

Maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajad kuulutatakse välja 14. veebruaril.

Maksumaksjate liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes, annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme.

Hetkel kuum