Sirje Rank • 22. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Ligi: kardan Hollandi hääle nõrgenemist

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles eurogrupi uue juhi valikut kommenteerides, et tal ei ole probleemi, et tegemist on sama poliitilise perekonna esindajaga, kuhu kuulub ka Prantsusmaa sotsialistist president Francois Hollande.

„See rahanduspoliitika, mida Holland on kaitsnud, see on see, mida me peame Eestile oluliseks,“ ütles Ligi küsimuse peale, miks ta andis oma hääle Hollandi rahandusministri Jeroen Dijsselbloemi kinnitamiseks uueks eurogrupi juhiks. „Ainus mure on, kas Hollandi hääl sellest laua ääres ei nõrgene ja kui kiiresti mees sisse elada suudab,“ kommenteeris Ligi Brüsselis eurogrupi ja ELi rahandusministrite kohtumise järel.

Holland on koos Saksamaa ja Soomega üks häälekamaid korras rahanduse eestkõnelejaid euroalal ning üks neljast alles jäänud AAA reitinguga riigist.

Ligi sõnul vestles ta läinud nädalal Dijsselbloemiga telefonitsi pikalt, kus sai edasi öelda ka Eesti eelistused. „Pärast seda oli lihtne hääletada,“ ütles Ligi.

Jeroen Dijsselbloem on Hollandi tööpartei liige, sotsiaaldemokraat, kes on Hollandi rahandusministri ametis läinud aasta novembrist.

Esmaspäeva õhtul eurogrupi järel toimunud pressikonverentsil ütles ta, et korras rahandus ja solidaarsus euroalal ei ole teineteist välistavad mõisted.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum