Indrek Kald • 21 veebruar 2013

Kallas: elektri hinda mõjutaks vaid konkurents

Praegu on Eesti Energia käes suur osa elektriturust ja neil pole survet hinda alandada, aga konkurents on see, mis võiks olukorda muuta, leiab riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas.

ETV saates "Foorum" viitas reformierakondlane Kallas 1990ndatele, mil Eestis avanes telekommunikatsiooni teenuste turg: meil oli ka üks pakkuja, aga praegu on eri pakkujad, kes hinnaga konkureerivad ja hinnad on läinud palju odavamaks.

"Praegu on Eesti Energial viimaste andmete kohaselt 73 protsenti turust, ta on väga tugev turu valitseja ja tal pole ka tegelikult survet hinda alla lasta, sest kedagi seda teenust otseselt kõrval pakkumas ei ole," rääkis ta ERRi teatel ning lisas, et energiafirma ei peaks käituma turu valitsejana, vaid mõtlema sotsiaalsemalt.

Lisaks märkis majanduskomisjoni juht, et kui mõelda riigi käsutuses olevatele hoobadele, siis üks on kindlasti ühenduste loomine, et me pääseks ligi teistele turgudele.

"Just Estlink 2, mille kaudu pääseme ligi Norra odavale hüdroenergiale ja Soome-Rootsi tuumaenergiale, mis on konkurentsivõimelise hinnaga ja millel pole ka kasvuhoonegaaside komponenti ja kõike seda juures," lisas Kallas.

Hetkel kuum