22. märts 2013
Jaga lugu:

Küpros tekitab isu kulla järele

Küprose näitel halvenev võlakriis Euroopas on suurendamas n-ö turvainvesteeringute atraktiivsust, mis on kullainvestoreid üha positiivsemaks muutmas.

Bloombergi küsitletud 16 analüütikut ootavad kulla hinna kallinemist järgmisel nädal. Seitse ütles, et hind kukub ning kaks jäid neutraalseks. See on suurim tõusuootajate hulk pärast 8. märtsi.

Kulla hind tõusis sel nädalal 1617,07 dollarini untsist, mis on viimase kolme nädala kõrgeim tase. Tõusu ärgitas Küprosel puhkenud probleemid, kus valitsus tahtis kehtestada erakorralise maksu pangahoiustele vastutasuks välisabi eest.

Euroopa Keskpank hoiatas, et katkestab erakorralise abi saareriigi pankadele, kui 25. märtsiks ei ole nõustutud abipaketiga. See aitas taas tõsta kulla atraktiivsust, mis oli kaotanud enda sära USA majanduskasvu väljavaadete ja Föderaalreservi programmide tõttu.

"On köitmas arusaam, et kriis Euroopas pole veel kaugeltki läbi," ütles GoldCore'i tegevdirektor Mark O'Byrne Bloombergile. "Ülilõtv rahapoliitika jätkub ja see võiks viidata kulla hinna tõusule."

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum