Rivo Sarapik • 3. aprill 2013 kell 11:49

Taskila: ei pea viha vallandamise pärast

Sügisel Estonian Airi juhi kohalt vallandatud ning mullu riigifirmade juhtidest enim teeninud Tero Taskila oli töökaotuse pärast pettunud, kuid viha ei pea.

"Tegemist oli omaniku otsusega, kes võttis tegude ehk siis minu palkamise ja minu visioonile rohelise tule andmise järel ka vastutuse," selgitas Taskila ajakirjale Director. "Lennufirma loomiseks on vaja palju aega ja kannatust, mida valimistest valimisteni elavatel ühiskondadel kahjuks ei ole. See aga ei tähenda, et ma ei usuks riikliku lennufirma võimalikusse Eestis."

Estonian Airi päästmiseks näeb ta ainsa võimalusena muuta see odavlennufirmaks.

Taskila elab Eestis ning annab lennundusloenguid London City ülikoolis. Viimased kuud pärast Estonian Airist lahkumist pühendas ta perele. Raha teenib konsultatsiooniteenustega.

Esmaspäeval avalikustatud andmete põhjal teenis Tero Taskila mullu riigifirmade juhtidest kõige rohkem - tema aastateenistus ulatus 432 000 euroni, mis ületas ligi kolm korda teisel kohal olnud Sandor Liive oma. Taskila lahkumishüvitis - 100 000 eurot - oli ka suurim mullu riigifirma juhile makstud lisatasu.

Hetkel kuum