Indrek Kald • 17. september 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Enim penisonimaksete suurendajaid oli Nordeas

Teise pensionisamba sissemakset otsustas suurendada ligi 21% Nordea fondi investoritest, mis on võrreldes teiste fondivalitsejatega suurim protsent.

Turu keskmine vastav näitaja oli 17%, teatas Nordea. Kokku kogub Nordeas teise ja kolmandasse sambasse pensioni enam kui 30 000 klienti.

"Oleme tulemusega väga rahul," kinnitas Nordea Pensions Estonia ASi juht Angelika Tagel. "Nordea edukust saab seletada ühelt poolt põhjaliku selgitustööga, kuid samas oleme veendunud, et Nordea klient näeb pikemalt tulevikku ja mõistab enam majandusprotsesse," märkis ta.

"Selle kinnituseks on ka fakt, et Eesti pensionikeskuse 2012. aasta andmete kohaselt on Nordeas pensionit koguvate inimeste keskmine sissetulek juba mitu aastat olnud fondivalitsejate lõikes kõige kõrgem, lüües keskmist näitajat hea mitmekümne protsendiga," lisas Tagel.

Ka 2009. aastal kui esitati avaldusi 2% makse vabatahtlikuks jätkamiseks, näitasid Nordea kliendid parimat tulemust. "Inimesed, kes aastatel 2010–11 jätkasid II sambasse panustamist, on praegu mittejätkajatest oluliselt paremas seisus. Neil kogunes pensionifondi rohkem varasid, seega said nad rohkem kasu majanduskriisile järgnenud  tõusulainest kapitaliturgudel," kommenteeris Tagel.

2008. aastal asutatud Nordea Pensions Estonia AS on pensionifondide valitsemisele keskenduv ettevõte.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt