Riisalu märkis, et ta ei oska küll täpselt kommenteerida, ent ettevõtet ei süüdistata. “Ma kordan veel, süüdistatakse ikka mingit isikut,” rõhutas Riisalu korduvalt. Ta nentis, et on end riigikogus tegutsemise ajaks ettevõtte operatiivjuhtimisest taandanud ja info on jõudnud temani lünklikult.
Riisalu ja pistist võtmises kahtlustatavat Varikut seob kaitsevägi. Riisalu märkis, et oskab Varikut iseloomustada kaheksa aasta tagusest ajast. “Sellel hetkel oli ta minu teenistuskaaslane, me olime ühises staabis Kevadtormil aastal 2005,” meenutas Riisalu.
Varikule pistise andmise kahtluse tõttu otsiti läbi ka Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu firma ATKO Grupi ruumid. Ettevõtte osanikelt Arvo Sarapuult ega Margo Tomingalt ei õnnestunud eile kommentaari saada.
2001. aastal vabastati Tallinna linnavalitsuse palgal olnud Margo Tomingas ametist korruptsiooni tõttu. Tallinna linnavalitsuse sisejuurdlus tuvastas toona, et ühistranspordi liinikonkursil parimaks tunnistatud SL Bussiliinide nõukogu liige oli pakkumise tegemise ajal riigihanke eest vastutanud säästva arengu ja planeerimise ameti ühistranspordi osakonna juhataja Margo Tomingase abikaasa Kethrin Tomingas, kes on samuti üks ATKO Grupi osanikest.
Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder selgitas, et kuna uurimine alles käib, ei ole võimalik kahtlustatavate füüsiliste isikute nimesid avaldada. Ent ta rõhutas, et ASi ATKO Grupp nõukogu esimees, Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu nende hulka ei kuulu.
ATKO sai tellimused endale. ATKO konkurendi Hansabuss ASi juhatuse esimees Neeme Tammis nentis, et tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, mis paneb pitseri kogu sektorile. Tammis kinnitas, et Hansabuss Varikule pistise andmisega seotud ei ole. “Kaitsevägi on tellinud meilt busse, aga viimasel ajal meilt aina vähem ja aina rohkem ATKO-lt. Me oleme pannud tähele, et teenindasime vanasti rohkem,” lausus ta.
Samas kriminaalasjas kahtlustatakse pistise andmises kümmet ettevõtet ning pistise vahendamises kaht ettevõtet ja nendega seotud inimesi. “Pistise võtmise kahtlustusest võib välja lugeda, millega nad tegelevad, need valdkonnad on transport, majutus, toitlustus, kingitused,” loetles Põder.
Põder selgitas, et juhtumit uurib kaitsepolitsei, sest kaitseväega seotud korruptsioonijuhtumid kuuluvad kaitsepolitsei uurimispädevuse hulka. Kahtlustatavate lõplik arv selgub menetluse käigus.