28. november 2013 kell 21:00

ETK loobus probleemide pärast poest

Otsus Tallinna piiril ETK uut kauplust – Harkujärve Konsumit – mitte avada tuli väga raskelt, kinnitas ETK turundus­direktor Andres Lember.

ETK Jaekaubanduse AS teatas eile, et loobus hoone arendaja probleemide tõttu uue Konsumi avamisest. Hoone arendajaks on Pärnus registreeritud firma OÜ Avarante.

“Meie positsioon Tallinnas pole viimastel aastatel hea olnud, sest me pole Tallinnas ­uusi kauplusi nii palju arendanud kui konkurendid,” rääkis Lember. “Seetõttu oli meil seda otsust teha väga valus, sest iga kauplus Tallinnas on meile väga tähtis.”

Arendaja üllatunud. Konsumi kauplusehoone arendaja OÜ Avarante juhatuse liikme ­Heiki Õitspuu sõnul oli ETK taganemine lepingust neile ootamatu.

“Meie hinnangul sujus suhtlus ETKga kuni viimase hetkeni konstruktiivselt ja asjalikult,” lausus Õitspuu. “ETK oli kogu ehitus- ja kasutuslubade menetluse protsessiga kursis ning meile oli lepingust taganemine kogu eelneva protsessi valguses sellises etapis ootamatu.”

Õitspuu sõnul ei õnnestunud neil hoonet üle anda, kuna ETK ei võtnud seda vastu. “Vastuvõtmisest keeldumise ning lepingust taganemise põhjus on väidetav kasutusloa puudumine ning kasutusloa saamise venimine,” selgitas Õitspuu. “Kasutus­loa saamist varem takistas ühe võrguettevõtja tegevus, kes ei suutnud kokku lepitud tähtajaks oma kohustusi täita, mis omakorda põhjustas ajalisi nihkeid teistes töödes.”

Õitspuu kinnitusel on Tallinna linn praeguseks hoonele kasutusloa väljastanud. “Peame praegu läbirääkimisi mitme potentsiaalse huvilisega hoone ­üürile andmiseks,” lisas ta.

Lember ei avalikusta kahjusummat, mis ETK kaupluse mitteavamise tõttu sai.

Sisetööd venisid. Lember lisas, et neil on piirkonna elanike ees piinlik. “Väliselt oli poehoone septembri alguses sellises seisus, et inimestel tänavalt tekkis küsimus, miks nad juba poodi minna ei saa,” seletas Lember. “Samas oli sees palju asju tegemata, ehkki pidime poe avama juba septembri alguses.”

Lemberi kinnitusel on nad septembrist alates kuulnud arendajalt erinevaid lubadusi ja seetõttu on tähtaegu aina edasi lükatud. “Tegelikult ei ole me siiani saanud vastust, kas üldse või millal me võiksime sinna sisse minna,” ütles Lember.

Hetkel kuum