PwC: alanud aasta kujuneb arenenud riikidele edukaks

Mari Mets 13. jaanuar 2014, 09:46

Rahvusvaheline ärikonsultatsioonifirma PwC maailmamajanduse kiirülevaade lubab positiivset majanduskasvu kõigile Euroopa Liidu riikidele. Maailmamajanduse kasvuks prognoosib PwC tänavu 3,5 protsenti ja eurotsooni omaks 0,8 protsenti.

PwC ennustuse kohaselt kasvab maailmamajandus 2014. aastal 3,5 protsenti ning esmakordselt pärast 2010. aastat ületab arenenud riikide osakaal kasvus rohkem kui 40 protsenti. Arenenuks peetakse IMF-i klassifikatsiooni järgi 35 riiki, sealhulgas ka Eestit.

Maailmamajanduse kasvu veab endiselt Hiina oma hinnangulise 7,5protsendilise aastakasvuga, ent ka märkimisväärselt suurema majandusega USA ennustatav 2,7protsendiline kasv peaks globaalset kasvu üsna jõuliselt mõjutama. Eurotsoonile ennustab PwC 0,8protsendilist kasvu, sealhulgas Saksamaale 1,4protsendilist, Prantsusmaale 0,7protsendilist ja Itaaliale 0,4protsendilist.

Uuringut kommenteerinud PwC ärikonsultatsioonide teenuseliini juht Teet Tender ütles, et Eurotsoonile prognoositav 0,8protsendiline majanduskasv on küll tagasihoidlik, ent siiski rohkem kui eelneval kolmel aastal.

„On heaks märgiks, et kasv on taas jõudmas ka n-ö perifeeriariikidesse nagu Kreeka ja Portugal, ent sellegipoolest tuleb arvestada, et tegu on kõigest prognoosiga. Näiteks peetakse Euroopa majanduse halvenemise tõenäosuseks 25 protsenti, mis pole sugugi marginaalne suurus,“ hoiatas Tender.

Riskide poolelt toob PwC uue aasta majandusprognoos välja võimaliku kütusehindade tõusu. Naftabarreli oletatava 20dollarilise kallinemise negatiivne mõju vähendaks maailma majanduse kasvu 0,2 protsendi võrra.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. January 2014, 09:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing