23 jaanuar 2014

Ameeriklased kiitsid Fortumot

Mobiilimaksetega tegelevat Fortumot tunnustati eile Eesti-USA innovatsiooniauhinnaga märkimisväärse edu eest USA turul.

Kolmandat korda välja antud 10 000 euro suuruse preemiaga tunnustatakse Eesti elanikku, ettevõtet või organisatsiooni, kes teeb innovatiivset koostööd USA partneritega. Mobiilsete maksete lahendustega tegelevat Fortumot kiideti nende edu eest USAs, kus ettevõttel asub juba ka kontor Silicon Valleys.

Fortumo nimel võttis auhinna vastu ettevõtte strateegiliste projektide juht Martin Villig, kes ütles oma tänukõnes, et vaadates kõiki kandidaate, ei uskunud ta, et Fortumo võiks võita. Ta märkis, et Fortumo on kujunenud terviklikuks ettevõtteks ega ole enam mingis mõttes idufirma, kuid sellest hoolimata tahetakse olla innovaatiline firma ja mitte muutuda tavapäraseks suurkorporatsiooniks.

“USA on meie jaoks oluline turg, enamik meie kliente, näiteks EA ja Facebook, on USAs. Mida Fortumo neil teha aitab, on välismaal raha teenida,” rääkis Villig. “Selles mõttes on USA meie jaoks hea koht, meil on seal küll vähe inimesi, aga aitame sealseid firmasid ja anname endast parima, et seda jätkata.”

Fortumo plaanib auhinnaraha jagada ära stipendiumidena viie Eesti IT-üliõpilase vahel.

Teise koha ja 5000 euroga pärjati kassa- ja laotarkvaralahendusi pakkuvat ettevõtet Erply.

Kümne finalisti seas olid veel Bole Floor and Form, Cybernetica, Guardtime, Marinexplore, Now! Innovations, Plumbr, Secure 3D ja Pipedrive.

Tseremoonial esines ettekandega Microsofti tehnoloogia­evangelist James Whittaker, kes rääkis tarkvara vajalikkusest tänapäeva maailmas. Ta pöördus oma ettekandes kõikide kandidaatide poole, öeldes, et neil on kaks olulist asja: ajud ja tarkvara, ning palus, et nad kasutaksid neid oluliste probleemide lahendamiseks.

Eelnevatel aastatel on tunnustuse saanud GrabCAD ja Zero­Turnaround.

Hetkel kuum