Saku: ootame põnevusega uusi tulijaid

Marta Jaakson 23. jaanuar 2014, 15:24

Saku õlletehase juht Margus Kastein tervitab Soome ettevõtjate plaani rajada Eestisse uus õlletehas.

„Saku õlletehas tervitab kõiki õllekultuuri elavdajaid ja ettevõtteid, kes õpetavad ja räägivad õllest kui heast tootest ja heast lahendusest ja heast joogist,“ kommenteeris Kastein. Ta lisas, et Saku õlletehas ootab põnevusega, mida Sori Brewing Finland Oy õlleturule pakub. Kastein peab õlleturgu atraktiivseks kõigile tulijatele ja märkis, et eestlased armastavad õlut.

Käsitööõllede aktiivne turuletulek on üldine globaalne trend, mis on otsapidi jõudnud ka Eestisse. Trend räägib tema hinnangul seda, et Eesti tarbija on uudishimulik, tahab kogu aeg midagi uut proovida, olla moodne ja uuendustega kaasas.

„Saku on väga rõõmus, et keegi veel peale meie räägib õllest kui joogist, õpetab seda serveerima ja jooma õige toidu kõrvale, õiges õhustikus ja mõõdukalt tarbima,“ ütles Kastein.

AS A. Le Coq juht Tarmo Noop tervitab samuti soomlaste soovi laieneda Eesti turule. "Ma arvan, et see ainult rikastab Eesti õllekultuuri, mitte vastupidi. Tervikuna see rikastab õllekultuuri. "Mida rohkem räägitakse õlle sisust seda parem kõigile," ütles Noop.
Ta märkis, et käsitööõlle tegijate hulk on viimaste aastate jooksul suurenenud tõesti ning kui seda võtta ärina, siis paraku väikeste mahtudega rikkaks ei saa. Noop selgitas, et terve joogitööstus on mahuäri. Kui käsitööõlle tegemist aga võtta hobina, siis annab see Noobi hinnangul kindlasti palju emotsiooni.

Kauppalehti kirjutas, et kolm Soome ettevõtjat, Pyry Hurula, Heikki Uotila ja Samu Heino, plaanivad rajada Eestisse väikeõlletehase ja restorani. Idee uue õlletehase rajamiseks läks liikvele tänu rahvusvahelisele väiketootmisbuumile ja käsitööõlle suure nõudluse tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2014, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing