Google tahtis WhatsAppi eest rohkemgi maksta

Fredy-Edwin Esse, California 21. veebruar 2014, 07:20

Kolmapäeval 19 miljardi dollarilises tehingus Facebooki perre läinud WhatsApp oli väidetavalt saanud Google'ilt juba mitu kuud varem pakkumise.

Forbesi andmeil pakkus Google umbes pool aastat tagasi WhatsAppi ülevõtmiseks 10 miljardit dollarit. Allikate sõnul ei tulnud see pakkumine aga kohaga Google'i nõukogus vastupidiselt Facebooki tehingule.

Väidetavalt oli Google sedavõrd huvitatud WhatsAppi ülevõtmisest, et oli lausa pakkunud idufirmale raha informatsiooni eest, kui mõni teine firma pöördub nende poole sama sooviga.

Allikate sõnul kohtus Google'i tegevjuht Larry Page WhatsAppi kaasasutaja ja tegevjuhi Jan Koumiga eelmise nädala lõpus, et veel üheteistkümnendal tunnil üritada peatada tehingut Facebookiga, kirjutas tehnoloogiauudiste vahendaja The Information.

Page oli nimetanud WhatsAppi suureks ohuks Facebookile ning käis välja plaani pakkuda veelgi rohkem raha WhatsAppi ülevõtmiseks, kirjutas The Information.

Koum ning Facebooki kaasasutaja Mark Zuckerberg on paar aastat olnud sõbrad ning mõte firmade liitmisest tekkis ühisel õhtusöögil vähem kui kuu aega tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2014, 16:04
Otsi:

Ava täpsem otsing