Mobiusel ikka Ukraina huvi

Rainer Saad 10. märts 2014, 11:34

Arenevate turgude veteran ja suurinvestor Mark Mobius ütles, et on jätkuvalt huvitatud Ukraina aktsiatest ja seda vaatamata praegusele poliitilisele kriisile ja sõjaohule.

„Minu meeskond ja mina oleme jätkuvalt huvitatud Ukraina aktsiatest,” ütles Templeton Emerging Markets Group’i juhatuse esimees Mark Mobius enda blogipostituses. „Ukraina on täna selgelt ristteele jõudnud ja me eeldame, et praegused poliitilised pinged jätkuvad seal mõnda aega.”

Mobiuse sõnul on neli finantsallikat, kes võivad Ukrainale abi pakkuda – Euroopa Liit, Ameerika Ühendriigid, Venemaa ja Rahvusvaheline Valuutafond (IMF).

„Mulle näib, et IMF on ainuke realistlik valikuvõimalus. Me ei saa välistada ka võimalust, et IMF võib oma abistamise reegleid pehmendada,” lisas Mobius.

Eelmisel nädalal ütles Ukraina rahandusminister Oleksandr Šlapak, et Ukrainal on raha peaaegu otsa saanud ning riik vajab maksejõuetuse vältimiseks 35 miljardit dollarit välisabi. 10 miljardit sellest vajatakse juba sel aastal. 

Mobius usub, et tänu Lääne ja Venemaa suurele huvile, ei jää Ukraina ilma välise abita.

Vaatamata poliitilistele probleemidele ja sõjaohule, on Ukraina börs sel aastal tõusnud peaaegu 20 protsenti. Kõige enam meeldivad investoritele Ukraina börsil põllumajandusega seotud aktsiad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. March 2014, 14:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing