Soomlaste Jolla laienes Eestisse

Ken Rohelaan 28. aprill 2014, 18:21

Nokia endiste töötajate loodud mobiiltelefoniarendaja Jolla alustas oma seni ainsa mudeli müümist Elisa esinduste kaudu, tuues siinsele turule ka operatsioonisüsteemi Sailfish.

Jolla kaasasutaja Marc Dillon ütles, et ettevõte loodab uue telefoni ja operatsioonisüsteemiga murda seniste turuvalitsejate talasid, pakkudes mõningaid erinevusi vastavalt muutuvale kasutajaskonnale.

Dilloni sõnul uurivad nutitelefonide omanikud oma seadmeid päeva jooksul nii tihti, et Jolla lisas võimaluse jälgida samaaegselt kuni üheksast rakendust korraga. Kaasasutaja teatel on selline meetod efektiivseim aja kasutamise vorm.

Elisa Eesti juhile Sami Seppänenile meeldib, et Jolla on ehitanud saja inimesega telefoni, mida pole suutnud konkurendid sadu kordi suurema töötajaskonnaga. "Argielu rutiine hakkab järjest rohkem minema telefonisse. Sellest tulenevalt muutuvad ka inimeste ootused, mistõttu peab olema erinevaid valikuid. Jolla on kõige avatum ja lubab kasutajal otsustada, milline välja näha, millises asendis ja järjekorras on ekraanil nähtu jne," ütles Seppänen. Tema sõnul saab Jolla omanik sisu algusest lõpuni seada enda vajaduste järgi. Elisa juhi teatel pole telefoni eelnevalt laaditud rakendusi, mida ei saa kustutada.

Dillon märkis, et Jolla on pannud palju jõudu aku arendamisse, kuid jääb konkurentidele selgelt alla. Ta tunnistas, et kuigi tehniliste omaduste järgi pole Jolla kõige atraktiivsem, siis telefoni eelistavad potentsiaalsed kliendid kasutajasõbralikkuse tõttu - teiste nutitelefonidega ei saa rakendusi samaaegselt jälgida, olenemata nende protsessoritest või mälust. Jolla kaasasutaja sõnul kasutavad tänased Androidi telefonid sama operatsioonisüsteemi, olenemata tehnilisest võimekusest. "Inimesed ostavad sellepärast Jollat, et nad on osa kogukonnast, mis arendab midagi koos," ütles ta.

Dillon sõnas, et Jolla investeerib avatud lähtekoodiga tarkvarasse (OSS), kuid töötab samal ajal ka koos F-Secure'iga. "Jolla ei ole äriliselt huvitatud kasutajate andmete kogumisest ja haldamisest," lisas ta.

Jollal saab vahetada korpust, mis lisaks telefoni värvi vahetusele võimaldab lähiväljaside NFC toe abil muuta ka telefoni sisu, helinaid, taustapilte jne. Samuti võib telefoni vahetatav "teine pool" sisaldada lisaakut, kaamera objektiivi või klaviatuuri.

Jolla on Nokia endiste töötajate 2011. aastal loodud ettevõte, mis arendas Nokia projektist MeeGo uue operatsioonisüsteemi Sailfish.

Akude võrdlus
Telefon, kõneaeg, ooteaeg
Jolla, 5,5 tundi, 500 tundi
Nokia Lumia 925, 18,3 tundi, 440 tundi
LG G2, 16,3 tundi, 790 tundi
Allikas: Marc Dillon, Tele2

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2014, 12:05
Otsi:

Ava täpsem otsing