Estonian Air vähendas kahjumit 83%

Indrek Kald 14. mai 2014, 12:54

Estonian Air teenis eelmisel aastal 8,1 miljonit eurot kahjumit, samas on majandustulemused kooskõlas restruktureerimisplaaniga.

Seda kinnitab põhitegevuse positiivne tulem 7,4 miljonit eurot, teatas ettevõte. Lennufirma põhitegevus oli kasumis eelmise aasta teises ja kolmandas kvartalis ning ettevõte saavutas esimest korda kolme aasta järel kuu lõikes positiivse tulemuse.

Aasta arvestuses moodustas ettevõtte ärikahjum 4,2 miljonit eurot. Estonian Airi müügitulu oli mullu 72,3 miljonit eurot. Brutokasum moodustas 7,4 miljonit eurot ja kahjum 8,1 miljonit eurot.

Estonian Airi müügitulu vähenes 21% võrreldes aasta varasemaga. Ettevõtte brutokasum suurenes 147% ja tegevuskahjum vähenes 83%. Võrduseks moodustas 2012. aastal kahjum 49,2 miljonit eurot.

"Estonian Air on täna palju kindlamas seisus kui 1. novembril 2012, kui võtsin vastu lennuettevõtte juhatuse esimehe ametikoha. Minu esmaseks ülesandeks oli lennuettevõtte restruktureerimine, et viia selle tegevus jätkusuutlikule alusele. Oleme ellu viinud kõik kavandatud meetmed selle eesmärgini jõudmiseks," lausus Estonian Airi juht Jan Palmér pressiteates.

"Euroopa Komisjon uurib riigiabi küsimust ja hindab lennufirma restruktureerimise kava. Teeme koostöös aktsionäride esindajatega tööd selle nimel, et lähiajal oodatud otsus tuleks meile positiivne," lisas ta.

Palméri sõnade kohaselt vähendas Estonian Air lennumahte, et arendada firma efektiivseks piirkondlikuks lennukompaniiks, mis on orienteeritud Põhjamaadele ja arenevatele lähiturgudele. "Vähendasime restruktureerimise käigus oma lennuvõrgustikku kümnele põhisihtkohale, mida teenindame viie lennukiga. Meie teeninduskontseptsiooniks on piirkondlik lennufirma," selgitas Palmér.

Estonian Air teenindas eelmisel aastal 551 169 reisijat, mida on 37,9% vähem kui aasta varem. Kaks lennukit seitsmest teenindasid tellimuslende, mille maht kasvas aasta varasemaga võrreldes ligi viis korda, 209 lennuni.

30. juunist 27. novembrini mullu teenindas Estonian Airi lennuk Air Lituanica Vilniusest Amsterdami, Brüsselisse ja Berliini suunduvaid lende.

Estonian Airi lendude regulaarsus oli 99,3% (2012. aastal 98,4%) ja lendude väljumise täpsus (15 minuti saabumise punktuaalsus) 89,2% (2012. aastal 82,3%).

Lisaks regulaarlendudele tegi lennufirma tellimuslende 52 sihtkohta Euroopas ja Lähis-Idas.

Kui eelmise aasta põhifookuses oli ettevõtte ümberpööramine ja restruktureerimine, siis käesoleva aasta eesmärgiks on tasakaaluka ja jätkusuutliku arengu kindlustamine ning teenuste arendamine, teatas Estonian Air.

Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda regulaarseid lennuühendusi vähemalt kaks korda päevas Eestile strateegiliselt olulistesse sihtkohtadesse, kuhu on olemas piisav nõudlus.

Estonian Air on suurim vedaja Tallinna lennujaamas, nende regulaarlendude liinivõrku kuuluvad järgmised Stockholm, Kopenhaagen, Amsterdam, Brüssel, Oslo, Moskva, Peterburi, Kiiev, Vilnius ja Trondheim. Maist septembrini teeb Estonian Air hooajalisi lende Nice'i ja Splitti ning juunist augustini Pariisi ja Berliini. Detsembrist 2014 märtsini 2015 lisanduvad hooajalised lennud Münchenisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. May 2014, 10:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing