Milline on hea juhi koondportree?

01. juuni 2014, 07:34

Vali välja õiged inimesed, anna neile piisavalt vabadust ja vastutust, hooli missioonist ja töötajatest ja nii saabki töö hästi tehtud.

Sel nädalal ilmunud Äripäeva eriväljaanne Juhtimine toob välja rea olulisi omadusi, mis teevad juhist hea juhi.

*Ta julgeb ja oskab vaadata suuremat pilti, ta on visionäär.  Ta oskab  innustada looma uhket unistust – mõtlema suurelt ja julgelt ning oskab  kindlalt ka selles suunas liikuda. Nähes suurt pilti mõistab ta seoseid erinevate osapoolte vahel. Ta lähtub võitja-võitja põhimõttest - ei saa võita teise osapoole kaotuse arvelt.

*Ta ehitab üles meeskonnavaimu – pidades kõnet, oskab ta mõtlema panna, harida. Ta suhtub kirglikult ja entusiasmiga oma ettevõttesse, nakatades sellega kogu meeskonda. 

*Oluline on luua töökeskkond, kus on õigus eksida, kuid tuleb teada – vigadest on vaja õppida. Nii loob juht innovaatilise ja loomingulise organisatsioonikultuuri. Ta oskab vajadusel anda nõu, pakkuda toetust – olla inimlik. Seetõttu juletakse tema poole ka muredega pöörduda.

*Ta on võimaluste otsija, tagasilöögid panevad edasi tegutsema, toeks mõte – kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

*Ta kaalub kõik otsused hoolikalt läbi, kuulab oma meeskonna seisukohti. Kuid kui otsus on tehtud, on see kindel, argumenteeritud ja õiglane. 

*Ta kaasab oma meeskonda ja mõistab, et edu saavutab ta vaid koos teiste inimestega. Nii tekib kõigil töötajatel soov anda  oma panus. Ta delegeerib vastutust ja laseb ka teistel särada.

*Ta märkab potentsiaali ja toetab töötajate isiklikku arengut. Töötajatele meeldivad väljakutsed ja see, et juht annab neile võimaluse läbi enese proovile paneku kasvada, õppida, areneda.

*Ta tuleb toime pingerikaste olukordadega, andes seeläbi kogu organisatsioonile rahutunde. Ka suuremad muudatused oskab ta sujuvalt läbi viia.

*Ta oskab meeskonda õigeid inimesi valida, pidades silmas mitte vaid oskusi ja teadmisi,  vaid ka väärtusi ja isiksuseomadusi, mida uus inimene meeskonda kaasa toob.

*Koos tehakse tööd jakoos tähistatakse ka võite. Just töötajate tunnustamine on mitmetes lugudes juhtidest välja toodud. Ka väiksed saavutused väärivad märkamist. Kui koos pidutsetakse, on ka juhil pidu.  Ta on sportlike ettevõtmiste hing. Ta on koos meeskonnaga, mitte neist kõrgemal, kaugemal. Hea juht suudab end töötajatega samastada, olla üks meeskonnast

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2014, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing