Ennustus: MMi võidab Brasiilia

12. juuni 2014, 11:24

Täna algava jalgpalli MMi võidab Brasiilia, teise koha saab Argentina ja kolmandale kohale tuleb Saksamaa.

Just selline on suurvõistluse esikolmik, kui uskuda Eestis tegutsevaid ennustusportaale ja võitude tõenäosuse raporti avalikustanud investeerimispanga Goldman ­Sachsi analüütikuid. Nõnda panustanud õnnekütti ootaks edu korral ligi neljakordne teenistus.

Eesti kuue suurema kihlveoportaali – Olybet, Paf, Tonybet, Triobet, Unibet ja Optibet – koefitsiendid märkimisväärselt ei erine. Kui Brasiilia peaks MMi tõepoolest võitma, siis kõige vähem teenib ennustaja Triobeti portaalis, kus koefitsient on 3,65. Parim koefitsient on portaalides Paf, Optibet ja Unibet, kus võidu korral ootab täpselt neljakordne teenistus.

Tähele peaks panema sedagi, et mängukorraldajad muudavad klientide püüdmiseks aeg-ajalt koefitsiente, ent tavaliselt jääb kehtima see koefitsient, mis panustamise ajal oli.

Neljas favoriit on Hispaania
Kui kuuest portaalist neljas on paremusjärjestus sama, siis Unibeti ja Pafi ennustuskeskkonna koefitsientide järgi pole kolmas koht kindel. Võrdsed šansid on jäetud Saksamaale ja Hispaaniale. Kusjuures portaalide pakutavad koefitsiendid mõlema riigi võiduvõimalustele on 7,5.

Alati ei pea aga võidule panustamagi. Erinevaid panuseliike on portaalide lõikes sadu. Ülikõrge koefitsiendiga saab näiteks ennustada nii seda, kas mõni loom platsile jookseb ja mängu seiskab, kui ka seda, kes saab turniiril enim kaarte.

Piirangud seab vanus
Äripäeva eksperiment kuues peamises kihlveoportaalis konto avada tõestas, et enamasti kulub selleks paar minutit. Mõnel juhul saadetakse e-postiga kinnituskiri, kus tuleb kasutajakonto aktiveerida. Küll küsitakse kasutaja isikukoodi, mille alusel tehakse seadusest tulenev järelepärimine isiku tuvastamiseks.

Lisaks aitab see kontrollida, ega isik pole kantud maksu- ja tolliameti õnnemängu mängimise piirangutega isikute (OMPI) nimekirja. Alati on portaalides spordiennustuste kõrval ka võimalus mängida pokkerit või panustada veebikasiinos. Kasiinos mängimiseks peab olema vähemalt 21aastane ja spordiennustuste tegemiseks vähemalt 18aastane. Kasutajaks registreerimine on kõigis vaatlusalustes portaalides tasuta.

Eesti ühe suurema ja ühtlasi ka vanima spordiennustusportaali Paf tegevjuht Allar Levandi ütles läinud kuul Äripäevale antud intervjuus, et koduportaali ei valita alati mitte koefitsientide, vaid pigem kasutajamugavuse järgi. Oma osa andvat kampaaniad ja lisaboonused.

Algajast saab ässade sponsor
Postimehe sporditoimetaja Jaan Martinson on jäänud Äripäevale antud kommentaarides kihlveoportaalide suhtes skeptiliseks. Nii on tema hinnangul spordiennustamisel edu alus järjepidev töö enne panuse panemist, mis röövib päevas paar-kolm tundi. Kui seda aega ei leia, siis on kihlveod tema sõnul pigem emotsionaalsed ja algajast õnnekütist saab elukutseliste panustajate sponsor.

"Olen minevikus pisut panustanud ja näinud kiirelt ära, et lõppkokkuvõttes pillud raha tuulde," nentis ta hiljutises intervjuus. "Otsustasin, et kasulikum on osta rohkem raamatuid ja viieeurose veini asemel kümneeurost veini, sest siis oled sa ka midagi saanud. Eks kihlveobörsidelgi kehti reegel nagu pokkeris – vähemus võidab enamuse arvel."

Allar Levandi on südamele pannud sedagi, et ennustamist peaks võtma pigem meelelahutuse kui põhitööna. Samuti ei kaduvat tema sõnul lood hasartmängu küüsi langenud sõltlastest, kes maju ja autosid sirgeks löönud ilmselt tulevikuski.

"Kui inimene võtab hasartmängu kui meelelahutust, mitte teenimisviisi, siis on meie eesmärk täidetud," ütles ta.

TASUB TEADA
Goldman Sachs on Brasiilia võidus kindel 
(investeerimispanga arvutatud riikide võidušansid, protsentides)

 1. Brasiilia 48,5
 2. Argentina 14,1
 3. Saksamaa 11,4
 4. Hispaania 9,8
 5. Holland 5,6
 6. Itaalia 1,5
 7. Inglismaa 1,4
 8. Uruguay 1,1
 9. Portugal 0,9
 10. Prantsusmaa 0,8

Allikas: Goldman Sachs Global Investment Research

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  12. June 2014, 11:24
  Otsi:

  Ava täpsem otsing