USA aktsiaturud teevad miljardäri ettevaatlikuks

Juhan Lang 11. juuli 2014, 11:46

Miljardär aktivistinvestor Carl Icahn soovitab olla investoritel ettevaatlik pikalt ülesmäge roninud ja järjest rekordeid püüdnud USA aktsiaturgude osas, vahendab Reuters.

„Minu arvates on aeg olla USA aktsiaturgude koha pealt ettevaatlik,“ rääkis ta. „Kuigi meil on suurepärane aasta, olen ma ostetavate firmade suhtes väga valiv.“

Eile langes S&P 500 0,4 protsenti ning sulgus 1964,73 punktil. Dow Jones kaotas 0,4 protsenti ning lõpetas päeva 16 916,54 punktil.

Icahn on survestanud odavmüügiketti Family Dollar Stores ennast müüma. Eile teatas poekett, et nende kasum kukkus kolmandiku võrra, seda mõjutasid inventuuri kavakohased poesulgemised ja samuti on oma osa mänginud tugevnenud konkurents.

9,4% osalusega Family Dollari suurim osanik Icahn soovib, et poekett müüks end konkurendile Dollar General, tulemaks toime karmi konkurentsi pakkuvate suurte jaemüüjatega nagu Wal-Mart Stores.

Icahni hinnangul on pehmelt öeldes küsitav ka Family Dollari juhtimine ja on seda olnud juba mitmeid aastaid. „Howard Levine võib olla tore mees, kuid ta pole Family Dollarile kaugeltki õige juht,“ hindas ta ettevõtte praeguse tegevjuhi saavutusi.

Icahni hinnangul oleksid Family Dollar ja Dollar General ideaalsed partnerid. Tema sõnul on Family Dollari tulemuste ja üha tulisema konkurentsi taustal ilmne, et poeketile kuluks ära partner.

„Kahjuks Dollar Generali tegevjuhi Rick Dreilingu pensionileminek on meiesuguste aktivistinvestorite jaoks tagasilöök, kuna me sooviksime seda protsessi kiirendada,“ tõdes ta. „Aga see ei tähenda, et ühinemine on pikaajaliselt ületamatu.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2014, 08:33
Otsi:

Ava täpsem otsing