14. juuli 2014 kell 13:28

Maksuamet väisab 250 ettevõtet

Töötamise registreerimise kohustus on tänaseks kehtinud kaks nädalat. Kui möödunud nädalatel tegeleti peamiselt nõustamisega, siis alates sellest nädalast alustab maksuhaldur registreerimata töötajate kohta ka menetlusi, teatas maksuamet.

Alanud nädalal plaanib maksuamet kontrollida registreerimist 250 äriühingus. Esimese kahe nädala jooksul läbi viidud kontrollide käigus tuli ette seinast-seina olukordi: oli objekte, kus kõik töötajad on ilusti registreeritud või kus leidub üksikuid registreerimata töötajaid. Kuid oli ka juhuseid, kus ligi viiendik töötajatest on registreerimata.

Selle aja jooksul on MTA ametnikud külastanud erinevaid üritusi, ehitusobjekte ja ettevõtteid eesmärgiga kontrollida, kas töötajad on registreeritud ning jagada informatsiooni töötamise registreerimise kohta.

Ettevõtjad on töötamise registreerimise kohustuse üldiselt hästi vastu võtnud ning peamiselt on kuulda positiivseid kommentaare ja heakskiitvat mõminat. Samuti ei ole esinenud ühtegi suuremat probleemi süsteemi töös.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum