Prantsusmaa president aitab müüa Portugali kinnisvara

Sirje Rank 24. juuli 2014, 15:41

Prantsusmaa presidendi maksutõusud on toonud paljud jõukad prantslased villasid ja muud kinnisvara ostma Portugali, mis kasvavat trendi omalt poolt maksusoodustustega tagant aitab.

"Tänavu olid prantslased aasta esimesel kuuel kuul meie peamised välismaised kliendid," ütles agentuurile Bloomberg firma Sotheby's International Realty tegevjuht Portugalis Gustavo Soares.

"Lõpuks on prantslased hakanud Portugali tulema," kinnitas ka kinnisvarafirma Fine&Country juht Nuno Durao, kes enam kui kümme aastat ei müünud Prantsusmaalt pärit kliendile mitte ühtegi maja. "Neile meeldib meie maa, kuid veelgi enam meeldib neile meie maksusüsteem."

Portugalis ei pea välismaised pensionärid, kes Portugali elama tulevad, oma pensionilt makse maksma, kuni see laekub välisriigist. Prantsusmaa samas maksustab ainult residente.

"See tähendab, et kokkuvõttes ei pruugi pension üldse maksu alla minna," ütles Bloombergile PwC maksunõunik Luis Filipe Sousa.

Prantsusmaa presidendi Francois Hollande'i ajal jätkunud maksutõusud - suurusjärgus 70 miljardit eurot - on Prantsusmaast teinud euroalal kõige kõrgema maksukoormaga riigi.

Kui prantslased tulevad Portugali, et pääseda kõrgete maksude eest, siis teisalt ostavad Portugalis aktiivselt kinnisvara ka hiinlased, kes kasutavad ära teist programmi, mis annab kinnisvara soetanud kolmandate riikide kodanikele Euroopa Liidu viisa.

Selle aasta esimeses kvartalis Portugalis välismaalastega tehtud 3500 kinnisvaratehingust moodustasid üle poole prantslaste, brittide ja hiinlastega tehtud tehingud, kirjutas Bloomberg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. July 2014, 11:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing