Londonist võib saada bitcoini keskus

Raido Neemre 06. august 2014, 19:47

Suurbritannia poliitikud püüdlevad üha kasvava bitcoini tööstuse keskuseks saamise poole. Täna avaldati uuring, mis käsitles bitcoini tööstuse võimalusi ja riske.

Londoni Canary Wharfis peetud kõnes viitas Suurbritannia majandusminister George Osborne bitcoinidele kui finantstehnoloogiale ning käsitles sektorit tervikuna.

„Täpselt nagu paberraha tutvustamine sadu aastaid tagasi tõi kaubandusesse revolutsiooni, teeb bitcoin täna samamoodi. Tänapäevased tehnoloogiad muudavad meie pangandusharjumusi, investeerimisviise ning ettevõtete kasumiteenimise viise. See viib uute teenuste, toodete ning laenuandjateni,“ märkis ta oma kõnes.

„Ma usun, et valitusepoolse toega suudame me muuta Londoni maailma finantstehnoloogia pealinnaks,“ lisas ta.

Digitaalne valuuta on riskikapitalistide hulgas huvi äratanud mõlemal pool Atlandi ookeani, kuid paljudes riikides on digitaalvaluutal mitmeid seadustest tulenevaid probleeme ning selle hinna volatiilsus on põhjustanud suurt kriitikat.

Algselt olid bitcoini tehingud Suurbritannias 20% maksuga maksustatud, kuid riigi maksuamet teatas märtsis, et maks võetakse maha.

New Yorki seaduseandjad on aga alustanud uute reeglite ja regulatsioonide koostamist, mis reguleeriks bitcoini ja teiste virtuaalvaluutadega seotud tehinguid ehk kaitsmaks tarbijaid, ennetamaks rahapesu ning suurendaks küberturvalisust.

Paljud bitcoini entusiastid on aga arvamusel, et virtuaalraha ei peaks piirama regulatsioonidega mitte ühegi keskse institutsiooni poolt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2014, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing