Artikkel
    Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

    Mida teha nädalavahetusel?

    Äripäeva nädalalõpulisa Puhkepäev annab ideid, mida teha sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

    Huvitavamad sündmused teatrites, kinos, kontserdipaikades ja näitustel.
    TEATER
     Anija mõisas
    15.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”
    16.08 kl 22 “Tokerjad - pööramäng Anija meeste mälestuseks”
    Anija vald, Harjumaa
     
    Eesti Draamateater
    15.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    16.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    17.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    19.08 kl 19 “Kass tulisel plekk-katusel” Laitse Graniitvillas
    21.08 kl 19 “Laul, mis jääb”
    Pärnu mnt 5, Tallinn
     
    Emajõe Suveteater
    16.08 kl 15 “Kunksmoor” Eesti Rahva Muuseumi mõisapargis Raadil
    16.08 kl 18 “Kunksmoor” Eesti Rahva Muuseumi mõisapargis Raadil
    17.08 kl 12 “Kunksmoor” Eesti Rahva Muuseumi mõisapargis Raadil
    Jaama 14, Tartu
     
    Kanuti Gildi SAAL
    21.08 kl 20 “Augusti TantsuFestival 2014: “Mehed””  Mihkel Ernits (millimeter performance group)
    esietendus
    Pikk 20, Tallinn
     
    Kell Kümme
    15.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisa tallisaalis
    15.08 kl 20 “Preili Julie” Kõue mõisas/õuel
    16.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisa tallisaalis
    17.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisa tallisaalis
    17.08 kl 20 “Preili Julie” Kõue mõisas/õuel
    18.08 kl 20 “Preili Julie” Kõue mõisas/õuel
    20.08 kl 20 “Preili Julie” Kõue mõisas/õuel
    21.08 kl 20 “Preili Julie” Kõue mõisas/õuel
     
    Liivi Muuseumis
    15.08 kl 20 “Kus sa oled, Juhan Liiv?”
    16.08 kl 14 “Kus sa oled, Juhan Liiv?”
    16.08 kl 20 “Kus sa oled, Juhan Liiv?”
    17.08 kl 14 “Kus sa oled, Juhan Liiv?”
    17.08 kl 20 “Kus sa oled, Juhan Liiv?”
    Rupsi küla, Alatskivi vald
     
    Monomaffia
    15.08 kl 15 “Dussaert`i kaasus” Kaili Viidas/Endla
    15.08 kl 17 “Veel üks Mozart” Sylvia Milo/Poola/USA
    15.08 kl 19 “Kui need spasmid oskaks rääkida” Robert Softley/Šotimaa
    15.08 kl 21 “Väike kartul ja raske koorida” David Harrell/USA
    16.08 kl 14 “Fenomen” Mait Malmsten/R.A.A.A.M.
    16.08 kl 17 “Kurvad laulud Euroopa südamest” Liisa Sofia Pöntinen/Lappeenranta
    16.08 kl 19 “Caryatid unplugged”
    Evi Stamatiou /Kreeka
    Pärnu
     
    NUKU
    15.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”
    Tallinna Lennusadamas
    16.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”
    Tallinna Lennusadamas
    17.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”
    Tallinna Lennusadamas
    19.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”
    Tallinna Lennusadamas
    21.08 kl 18 “Kapten Granti lapsed”
    Tallinna Lennusadamas
    Lai 1, Tallinn
     
    Ohtu mõisas
    18.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles”
    19.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles”
    20.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles”
    21.08 kl 19 “Armastus ei hüüa tulles”
    Ohtu küla, Keila vald
     
    PolygonTeater
    15.08 kl 19 “Meeletu” Urvaste Villike
    Suveteatris
    16.08 kl 19 “Meeletu” Urvaste Villike
    Suveteatris
    Rävala 8 pk 49, korpus C
     
    R.A.A.A.M
    15.08 kl 20 “Vaga Vend Vahindra” Eesti Maanteemuseumis Varbusel
    16.08 kl 20 “Vaga Vend Vahindra”
    Eesti Maanteemuseumis Varbusel
    17.08 kl 20 “Vaga Vend Vahindra”
    Eesti Maanteemuseumis Varbusel  
    Süda 8-7a, Tallinn
     
    Stand-up etendus
    15.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Võru kultuurimajas Kannel 
    16.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Paide Kultuurikeskuses 
    17.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Rapla Kultuurikeskuses
    18.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Vanemuise Kontserdimajas
    19.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Pärimusmuusika Aidas 
    21.08 kl 19 “Kui loll võib inimene olla” Haapsalu Kultuurikeskuses
     
    Tallinna Kammerteater
    19.08 kl 20 “Parimad palad” Pärnu Kentuki Suvelaval
    20.08 kl 20 “Egon ja Indrek” Tartu Hansahoovi Suvelaval
    Vabriku 12, Tallinn
     
    Tallinna Linnateater
    15.08 kl 19 “Neli aastaaega”
    16.08 kl 19 “Amy seisukoht”
    16.08 kl 19 “Neli aastaaega”
    18.08 kl 19 “Armastus ja raha”
    18.08 kl 19 “Igatsus”
    19.08 kl 19 “Armastus ja raha”
    19.08 kl 19 “Igatsus”
    21.08 kl 19 “Armastus ja raha”
    21.08 kl 19 “Igatsus”
    Lai 23, Tallinn
     
    Tõstamaa Suveteater
    15.08 kl 16 “Tsepeliin”
    15.08 kl 20 “Tsepeliin”
    16.08 kl 16 “Tsepeliin”
    16.08 kl 20 “Tsepeliin”
    17.08 kl 16 “Tsepeliin”
    17.08 kl 20 “Tsepeliin”
    Kalli mnt 13, Tõstamaa vald
     
    Ugala Teater
    21.08 kl 18 “Mere märgid” Saueaugu Teatritalus
    Vaksali 7, Viljandi
     Vana Baskini Teater
    17.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Kadrina Laululaval
    18.08 kl 20 “Kanuusõit algajatele”  Suure-Jaani Laululaval
    Tartu mnt.55/59, Tallinn
     
    Võru Kannel
    19.08 kl 21 “Maagiline pildivõru”
    20.08 kl 21 “Maagiline pildivõru”
    Liiva 13, Võru
     
    KONTSERT
    Ammende Villa17.08 kl 19 Marko Matvere ja Ooper kvartett “Mustlasvanker”       Mere pst. 7, Pärnu
    Bastioni aed19.08 kl 20 Jaagup Kreem & Taavi Langi21.08 kl 20 Karl-Erik TaukarViru tn. 23, Tallinn
    Haapsalu Maria-Magdaleena õigeusu kiriku promenaad 16.08 kl 20 “Haapsalu suvemuusika” Ansambel Orthodox Singers, kunstiline juht ja dirigent Valeri PetrovRüütli tn 2, Haapsalu
    Haapsalu Piiskopilinnus15.08 kl 19 Jaan Tätte sünnipäevapiknik “Peatus”  Posti 34, Haapsalu
    Halliste kirik 20.08 kl 16 “Muusika Eestimaale” Klassikatähed 2013: Heigo Rosin (löökpillid) & Johan Randvere (klaver)Pornuse küla, Halliste vald
    Hansa Hoov15.08 kl 21 “Live & Love” Vaiko Eplik & Eliit16.08 kl 19 Best of Koit ToomeAleksandri 46, Tartu
    Hopneri maja saal16.08 kl 19 “Väelaulude kontsert Kevin James Carrolliga”Raekoja plats 18, Tallinn
    Kadrina kirik15.08 kl 19 “Orthodox Singers - 25”Ansambli Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel juubeli kontserdisariTapa tee 5, Kadrina vald
    Kalju lava16.08 kl 19 Marko Matvere ja Ooper kvartett “Mustlasvanker”Kallaste Turismitalu, Padise
    KURESSAARE LOSSIHOOV20.08 kl 15 “Vaba Rahva Laul”Tõnis Mägi, Koit Toome, Heidy Tamme, Maria Väli, Lisette Lemba, Oliver Leppik jt.Lossihoov 1, Kuressaare
    Kõltsu mõis17.08 kl 18 Airi Allvee ja Tanel Padar Blues BandKeila vald
    Kõrgessaare mõisa park 16.08 kl 18 C-jamHiiu maakond, Hiiu vald, Kõrgessaare alevik
    KÄRDLA RANNAPAARGU15.08 kl 20 “Aita mööda saata öö”Sandra Nurmsalu ja Margus VaherLubjaahju 3, Kärdla
    Lohusalu sadam21.08 kl 21 “Live & Love” Tanel Padar, Ott Lepland, Jalmar Vabarna ehk Vallatud VestidLohusalu küla, Keila vald
    Luunja mõisa roosiaed19.08 kl 19 Jaan Tätte sünnipäevapiknik “Peatus”  Luunja
    Mustpeade Maja21.08 kl 19 “X Tallinna Kammermuusika Festivali juubeligala”Pikk tn 26, Tallinn
    PEDELI JÕE POOLSAAR15.08 kl 20 “Jõekääru kontsert”Eesti Kaitseväe orkester Peeter Saani juhatamisel, ansambel Terminaator,Renate, Ott Lepland, Dave Benton, Lauris Reiniks, Jaan Willem Sibul, KarmenRõivassepp, Elise Leht ning õhtujuhi rollis on Madis MillingPärna pst lähedal, Valga
    Purtse vana kalasadam15.08 kl 19 “PurFest - Purtse jõe festival” The Rising Murphy, Facelift Deer ja Rasmus Rändvee, J.M.K.E., The Tuberkuloited ja Winny PuhhPurtse, Lüganuse vald
    Põhjaka Mõis20.08 kl 19 “Liiga palju viiuleid” Jarek Kasari plaadiesitluskontsertMäeküla, Paide vald
    PÄRNU REIU JÕE ÄÄRES16.08 kl 19 Jaan Tätte sünnipäevapiknik “Peatus”  Pärnu
    Pühalepa kirik15.08 kl 18 “Pühalepa Muusikafestival 2014” Laulud Hiiumaalt. Eesti Filharmoonia kammerkoor16.08 kl 14.30 “Pühalepa Muusikafestival 2014” Klassikatähed: MarcelJohannes Kits ja Katariina Maria Kits;Barokkansambel Floridante; Panufnik ja Tüür17.08 kl 12.30 “Pühalepa Muusikafestival 2014” Hiiumaa muusikute kontsert: Ulmus Domini Suuremõisa küla, Pühalepa vald, Hiiumaa
    SANGASTE LOSS19.08 kl 19 “Liiga palju viiuleid” Jarek Kasari plaadiesitluskontsertLossiküla küla, Sangaste
    Tallinna teletorn21.08 kl 21 “Teletorni jazz” Raul Vaigla FQ spec guest Marie M VaiglaKloostrimetsa tee 58A, Tallinn
    Tartu Jaani kirik 16.08 kl 20 “Õhtu ilu” Ka Bo Chan (kontratenor) & Eda Peäske (harf)Jaani 5, Tartu
    Tartu Raekoda21.08 kl 19 “Liiga palju viiuleid” Jarek Kasari plaadiesitluskontsertTartu
    Vanamõisa vabaõhukeskus15.08 kl 19 Best of Koit ToomeVanamõisa küla, Saue vald
    Vihula mõisa aed21.08 kl 19 Best of Koit ToomeVihula
    Viljandi Sakala Keskus 15.08 kl 19 Marko Matvere ja Ooper kvartett “Mustlasvanker”Tallinna tn 5, Viljandi
    Vääna-Jõesuu rannapark17.08 kl 19 Jaan Tätte sünnipäevapiknik “Peatus”  Vääna-Jõesuu rannapark
     
     KINO
     CINAMON“Lucy”kl 20.00, 22.30“Teismelised Ninjakilpkonnad”kl 11.30, 13.15 (v.a R, L, P); E, T, K, R kl 15.15“Seksivideo”kl 17.30, 20.20, 21.50“Tüdrukute seeliku all”kl 12.15 (v.a E, T, R); E, T, R kl 19.30“Ja nii see läheb”kl 16.15 (v.a E, T, R); E, T, R kl 14.30“Keelatud tants 5: Kõik mängu”kl 15.50“Galaktika valvurid”kl 13.30, 18.00“Khumba”kl 11.00, 12.45, 14.30 (v.a. E, T, R);E, T, R kl 16.30“Kuidas taltsutada lohet 2”eesti keeles: kl 11.15“Herakles”kl 17.45 (v.a. E, T, R); E, T, R kl 13.15“Tormi silmas”kl 22.15“Ahvide planeedi koidik”kl 15.15 (v.a. E, T, R); E, T, R kl 17.15“Lennukid 2”kl 11.45, 13.45, 15.40“Palgasõdurid 3”kl 14.40, 17.05, 18.30, 21.00, 22.00;E, T, R kl 12.15, 19.45“Mängiks mente”N kl 19.45; L, P kl 19.45“Päästke meid kurjast”N kl 22.15“Saja sammu teekond”K kl 20.00Turu 2, Tartu
    Coca–Cola Plaza “Lennukid 2”2D eesti keeles: N kl 12.15;3D eesti keeles: kl 11.15 (v.a. N), 12.30, 14.30, 16.00 (v.a. N), 17.50 (v.a. N); N kl 11.10, 16.30, 18.20;2D vene keeles: N kl 12.15;3D vene keeles: kl 12.00 (v.a. N), 14.00 (v.a. N), 15.50 (v.a. N), 17.30 (v.a. N); N kl 11.15, 13.10, 15.10, 17.45“Lucy”kl 12.10 (v.a. N), 14.10 (v.a. N), 16.10 (v.a. T, N) 18.00, 20.10 (v.a. N), 21.10 (v.a. P, N);N kl 14.00, 16.00, 20.20, 22.20; T kl 15.50;P kl 18.10; R, L, K kl 22.10; P, E, T kl 22.15“Palgasõdurid 3”kl 12.00, 14.45, 16.30 (v.a. N), 17.55 (v.a. P, N), 19.15 (v.a. N), 22.00 (v.a. N); L, P, K kl 14.30;N kl 17.10, 19.45, 21.45; P kl 20.55“Ahvide planeedi koidik”kl 18.30 (v.a. T, N); N kl 15.45, 20.40;T kl 17.45; E, T kl 20.30; K kl 20.45; P kl 21.25“Galaktika valvurid”2D: kl 15.55 (v.a. T, N); T kl 15.10; N kl 16.10;3D: kl 13.15 (v.a. N), 17.20 (v.a. N), 21.45 (v.a. P, N); 19.50 (v.a. N); N kl 19.15, 21.20; P kl 22.10“Herakles”2D: kl 13.45 (v.a. E, T, N); T kl 16.10; E kl 21.20; N kl 22.10;3D: kl 18.45 (v.a. N); N kl 14.30“Ja nii see läheb”kl 15.10 (v.a. E, T, N); E kl 13.45, 18.15; N kl 17.30; P kl 19.20; R, L, K kl 21.15; T kl 21.55“Keelatud tants 5” 3D kl 13.50 (v.a. N), 16.15 (v.a. N), 19.00 (v.a. N), 21.00 (v.a. N); N kl 11.30, 14.40, 18.55“Khumba”  2D eesti keeles: kl 13.10 (v.a. N); N kl 11.45, 13.453D eesti keeles: kl 11.50 (v.a. N);2D vene keeles: kl 11.10 (v.a. N);3D vene keeles: N kl 16.20“Kuidas taltsutada lohet 2”2D eesti keeles: kl 11.30 (v.a. N);3D eesti keeles: N kl 13.15;3D vene keeles: kl 12.45 (v.a. N)“Patupuhastus: Anarhia”R, L kl 20.45; E kl 22.10; P kl 22.20“Seksivideo” kl 17.15 (v.a. T, N), 20.00, 22.30; T kl 13.45, 17.50; N kl 17.05“Teismelised ninjakilpkonnad”2D: kl 12.15 (v.a. N); N kl 11.403D: kl 14.30 (v.a. N), 16.45 (v.a. N), 19.30 (v.a. N), 21.30 (v.a. N); N kl 13.55, 16.40, 18.45, 21.003D vene keeles: kl 15.00 (v.a. N); N kl 15.30“Tormi silmas”kl 19.20 (v.a. P, T, N); N kl 14.20, 19.40;E kl 15.10; P kl 18.15, 20.20; T kl 19.55, 22.10; R, L, K kl 21.20“Tüdrukute seeliku all”R, L, K kl 18.15; P, E kl 21.15; T, N kl 21.40“Andja”N kl 18.30“Mängiks mente”kl 22.15 (v.a. P, E, T); N kl 19.55; P kl 21.45“Päästa meid kurjast”N kl 18.15, 21.50“Saja sammu teekond”N kl 19.00, 21.30Hobujaama, 5, TallinnEkraan“Lennukid 2”2D eesti keeles: kl 16.45 (v.a. T, N);N kl 17.00; T kl 11.15, 17.15;3D eesti keeles: kl 12.45 (v.a. T, N), 14.45 (v.a. T, N); N kl 13.00, 15.00; T kl 13.15, 15.15;2D vene keeles: T kl 11.20“Lucy”kl 14.00 (v.a. T, N), 21.00 (v.a. T, N); N kl 14.15; T kl 15.20, 22.15“Palgasõdurid 3”kl 18.45 (v.a. T, N), 21.30 (v.a. T); T kl 19.15, 22.00“Galaktika valvurid”kl 18.15 (v.a. T, N); T kl 19.30“Khumba”kl 12.00 (v.a. T, N); N kl 12.15; T kl 13.20“Teismelised ninjakilpkonnad”kl 16.00 (v.a. T, N); N kl 16.15; T kl 17.20“Andja”N kl 21.15“Mängiks mente”N kl 19.00“Saja sammu teekond”N kl 18.30Riia 14, TartuKino ArtisTutto Verdi: “Trubaduur”P kl 15.00“Tüdrukute seeliku all”T kl 11.00“Ja nii see läheb”K kl 11.30“Meeletu august”N kl 11.00Estonia pst 9, Tallinn
    Solaris Kino “Lucy”R–T kl 15.20, 17.30, 19.45, 22.00;K kl 15.20, 17.30, 19.30, 22.00;N kl 15.20, 17.30, 22.20“Lennukid 2”3D eesti keeles: R–N kl 11.00, 13.10, 15.20, 17.30 ;3D vene keeles: R–N kl 11.20, 13.20“Palgasõdurid 3”R–N kl 14.00, 19.40, 21.50“Tormi silmas”R–K kl 17.45, 20.00, 22.10; N kl 17.45, 22.30“Teismelised ninjakilpkonnad”3D: R–N kl 11.30, 14.00, 16.30, 20.15 (va K)“Galaktika valvurid”3D: R–K kl 16.45, 19.00, 21.45; N kl 16.45, 22.10“Ja nii see läheb”R–N kl 18.00“Seksivideo”R–T, N kl 13.00, 19.30, 22.20; K kl 13.00, 20.15, 22.20“Keelatud tants”3D: R–N kl 15.15“Khumba”2D eesti keeles: R–N kl 11.00“Herakles”3D: R–N kl 11.45, 22.30 (v.a. N)“Ahvide planeedi koidik”R–N kl 15.15“Kuidas taltsutada lohet 2”3D eesti keeles: R–N kl 13.00“Mängiks mente”K kl 19.30; N kl 19.45“Päästa meid kurjast”N kl 22.15“Saja sammu teekond”N kl 19.00“Andja”N kl 20.00Estonia pst 9, Tallinn
     
    NÄITUS
    Adamson-Ericu muuseum“Põhjala lummuses. Eesti kunstnikud Põhjamaades” kuni 17.08Püsiekspositsioon: “Kunstnik Adamson-Eric (1902–1968)”Lühike jalg 3, Tallinn
    Draakoni Galerii“Pisarate jõgi” Ene Luik, Kuni 23.08 Pikk 18, Tallinn
    Eesti Maanteemuuseum“Näitus alkomeetritest”“Laadawärk”“186” Näitus Tallinna-Tartu maanteeajaloost„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”“Kogu elu teel”Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatelPüsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond
    Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja“#Niisama linnas”, kuni 11.01.2015“Kodukoht”, kuni 17.08“1944. Meri läände”, kuni 05.10Püsinäitus:“EESTI. Maa, rahvas, kultuur”J. Kuperjanovi 9, Tartu
    Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum“Ei saa üle Emajõest”, kuni 02.11Püsinäitus: “Iga ukseni päikeses ja sajus. Eesti rahvuslik postiametkond 90. Postis keelatud kaup”Rüütli 15, Tartu
    Eesti Spordimuuseum“Baruto. 10 aastat Jaapanis”, kuni 30.09“Raio ja maailm”, kuni 31.08“Vaseaeg auhinnalaual”, kuni 31.08Rüütli 15, Tartu
    Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum“Kunsti ja tööstuse vahel. Kunstitoodete Kombinaat”, kuni 07.09“Disain kui eksperiment” Tõnis Käo,kuni 24.08“RHIZOPE. Kunst ja teadus - hübriidne kunst ja interdistsiplinaarne uurimus”, kuni 24.08Püsinäitus: “Ajamustrid 3”Lai 17, Tallinn
    haus galerii“Rainer Kurm”, kuni 19.09Uus tn.17, Tallinn
    Hiiumaa Muuseum - Pikk Maja“Villameri” Anu Raua vaibanäitus,kuni 31.10Vabrikuväljak 8, Kärdla
    Hobusepea galerii“The Homunculus Collection” Kuraator Stacey Koosel (EST/CA), kunstnikud: Carla Castiajo (EST/PT), Hekla Dögg, Jónsdóttir (IS), Laura Kuusk (EST/FR), Camille Laurelli (FR), Carlos Lazarich (ES), Sten Saarits (EST), Michael Sell (USA), kuni 01.09Hobusepea 2, Tallinn
    Kumu“Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”, kuni 23.11“Merike Estna ja mina kui maal”,kuni 02.11“Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud”, kuni 28.09“Dialoogid lõpmatusega” Raul Meel, kuni 12.10Õueeksperiment: “Muthesiuse Kunstikõrgkooli üliõpilaste installatsioonid Kumu sisehoovis”, kuni 31.08Püsiväljapanek:Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.Eesti kunst Teise maailmasõjalõpust taasiseseisvumiseniWeizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
    Lennusadam Allveelaev “Lembit”, vesilennukid, paadid ja jahidVesilennuki 6, TallinnNiguliste muuseum“Rode altar lähivaates”, kuni 31.12.2015Püsiväljapanek:“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kirikuhõbevarad”Niguliste 3, Tallinn
    NUKU muuseum“Lilled ja liblikad”, kuni 31.08Püsinäitused:“Ferdinand Veike ekspositsioon”“Nukuteatri ajalugu Eestis”“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”“Maailma nukkude saal”“Õuduste kelder”“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”“Tähtede Võlv”“Nukutöökojad”“Auruteater”Lai 1, Tallinn
    Pärnu Kunstnike Maja“Lauliku lapsepõlv” Hando Tamm, 21.08–20.09“In Graafika” festival, kuni 16.08Nikolai 27, PärnuPÄRNU LINNAGALERII RAEKOJAS“In Graafika” festivali näitus, kuni 23.08Uus 4, Pärnu
    Tallinna Lastemuuseum“Lohe-draakon Leena koos sugulaste ja sõpradega” Airi Look`i autorinukud, kuni 28.09“Barbie’de lummuses. Kollektsiooninukud Maivi Kärgineni ja Rimonne Baltic kogudest”, kuni 28.09“Lasteraamatu “Silvia suveõhtujutud” illustratsioonide näitus”Kotzebue 16, Tallinn
    TARTU KUNSTIMAJA“Rahvusvaheline skulptuurinäitus” Kuraatorid Jaan Luik ja Juhani Järvinen, kuni 24.08“Jaan Luik”, kuni 24.08“Aleksei Shatunov”, kuni 24.08Vanemuise 26, Tartu
    Tartu Mänguasjamuuseum“Armastuslood” emotsionaalseid lugusid kallitest mänguasjadest, sõprusest ning armastusest, kuni 28.09Püsiväljapanek: Nukud ja mänguasjad, millega lapsed on läbi aegade siinmail mänginud. Lisaks on väljas kunstnikunukud ning maailma rahvaste traditsioonilised mänguasjad ja suveniirnukud, Eesti filminukudLutsu 8, Tartu
    Tartu Ülikooli Kunstimuuseum“Peaasi on iluasi?”, kuni 31.10Püsiekspositsioonis on Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku perioodi skulptuuride kipsvalandidÜlikooli 18, Tartu
    Uue Kunsti Muuseum“Mees ja naine” XXI aktinäitus,kuni 31.08Esplanaadi 10, Pärnu
    Vaal galerii“Jaanika Peerna”, kuni 13.09Tartu mnt 80d, Tallinn
    Vabaduse galeriiUrmas Orgusaar, kuni 26.08Vabaduse väljak 6, Tallinn
    Viljandi Linnagalerii“Mäng” Eesti Maalikunstnike Liidu näitus, kuni 19.08Tallinna 11/1, Viljandi
    Võru Linnagalerii“Andrus Rõuk, Aivar Rumvolt, Peeter Kaasik – ühisnäitus”, kuni 22.08Liiva 13, Võru
     
  • Hetkel kuum
Enn Listra: vanasse jõkke astuda ei saa. Ega tohi
Oleme jõudnud hetke, kus kunagine häda ja viletsus on meelest läinud ning näeme üha enam kiusatust sekkuda vabasse avatud turgu, kirjutab TalTechi majandusteaduskonna dekaan Enn Listra Äripäeva essees.
Oleme jõudnud hetke, kus kunagine häda ja viletsus on meelest läinud ning näeme üha enam kiusatust sekkuda vabasse avatud turgu, kirjutab TalTechi majandusteaduskonna dekaan Enn Listra Äripäeva essees.
Hotellid: turistid tulevad vaikselt tagasi, aga piisavalt palju raha ei saa neilt veel küsida
Turistid tulevad vaikselt Eestisse tagasi ja hotellide käive on taastunud kriisieelsele tasemele, kuid hotellide juhid tõdevad, et nad pole saanud hindu tõsta piisavalt, et see kataks aina suurenevaid kulusid. Tulevast suvest sõltub palju, sest rahapuhvrid on hotellidel koroonakriisis kokku kuivanud.
Turistid tulevad vaikselt Eestisse tagasi ja hotellide käive on taastunud kriisieelsele tasemele, kuid hotellide juhid tõdevad, et nad pole saanud hindu tõsta piisavalt, et see kataks aina suurenevaid kulusid. Tulevast suvest sõltub palju, sest rahapuhvrid on hotellidel koroonakriisis kokku kuivanud.
Soovitused Rootsist: kuus tehnoloogiafirma aktsiat, mis pärast krahhi üles korjata
Tehnoloogiafirmade aktsiad kannatasid ära raske aasta ja on nüüd hakanud uuesti tuult tiibadesse võtma. Praegu pole veel hilja mõni aktsia osta ja kõrge lend kaasa teha.
Tehnoloogiafirmade aktsiad kannatasid ära raske aasta ja on nüüd hakanud uuesti tuult tiibadesse võtma. Praegu pole veel hilja mõni aktsia osta ja kõrge lend kaasa teha.
Reaalajas börsiinfo
Lillemüüja laseb pikalt tegutsenud äri pankrotti: pole enam mõtet
Varem Viru lilleturul kioskit pidanud lillede jaemüügiga tegelev Kaeralill koondas töötajad ja läheb pankrotti.
Varem Viru lilleturul kioskit pidanud lillede jaemüügiga tegelev Kaeralill koondas töötajad ja läheb pankrotti.
Madis Müller: juht saavutab tulemusi läbi teiste inimeste "Juhi juttude" intervjuu!
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri tippjuhiks saamise tee on olnud ebatraditsiooniline. Enne asepresidendiks saamist polnud ta varem olnud ühegi inimese administratiivne juht ega ülemus.
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri tippjuhiks saamise tee on olnud ebatraditsiooniline. Enne asepresidendiks saamist polnud ta varem olnud ühegi inimese administratiivne juht ega ülemus.
“Äripäev eetris”: Scholz tegi end tankidega veiderdamisega lolliks
Pikk venitamine ukrainlastele tankide lubamisel on teinud lolliks eelkõige Saksa liidukantsleri Olaf Scholzi enese, kuid sakslaste suhtes on tekkinud skepsis, kas nende peale saab üldse loota, leidsid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
Pikk venitamine ukrainlastele tankide lubamisel on teinud lolliks eelkõige Saksa liidukantsleri Olaf Scholzi enese, kuid sakslaste suhtes on tekkinud skepsis, kas nende peale saab üldse loota, leidsid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
Vene autotootja värvidega hädas
Venemaal saab Ladasid praegu kolme karva – valge, musta ja tumerohelisena, põhjuseks värvipuudus.
Venemaal saab Ladasid praegu kolme karva – valge, musta ja tumerohelisena, põhjuseks värvipuudus.

Olulisemad uudised

Hiiumaa vahet hakkas lendama uus firma
Täna alustas Tallinna ja Kärdla vahel lendamist uus vedaja Diamond Sky, kes kasutab Poola firmalt Sprint Air renditud lennukit Saab 340A, teatas Hiiumaa turismiklaster.
Täna alustas Tallinna ja Kärdla vahel lendamist uus vedaja Diamond Sky, kes kasutab Poola firmalt Sprint Air renditud lennukit Saab 340A, teatas Hiiumaa turismiklaster.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.