Lockheed Martin hakkab kosmoseprügi kaardistama

Mait Kraun 26. august 2014, 22:58

Kosmoseprügi on probleem, mis tekitab muret teadlastele, satelliidioperaatoritele ja USA õhuväele. Mida teha aga miljonite tükkidega, mis tiirlevad ümber maakera mitu korda kiiremini kui püssikuul?

Teisipäeval astusid sõjatehnoloogiaid arendav Lockheed Martin ja üks Austraalia ettevõte sammu lahenduse poole – ettevõtetel on plaan luua ühine jälgimisjaam, mis võimaldab kaardistada ja jälgida kõige ohtlikumaid esemeid orbiidil. Süsteem hakkab jälgimiseks kasutama optilisi süsteeme ja lasereid.

„Isegi väike tükk kosmoseprügi võib tõsiselt kahjustada miljoneid dollareid maksvat satelliiti,“ ütles ühe osapoole EOS Space Systemsi tegevjuht Craig Smith. „Meie tehnoloogia võimaldab jälgida kõige ohtlikumaid tükke ning saata andmed satelliidioperaatoritele, mis omakorda aitab neil kokkupõrkeid vältida.“

EOS on ettevõtte Electro Optic Systems Holdings tütarfirma, mis teeb antud projektis koostööd Lockheed Martiniga. Ettevõtted leppisid kokku, et Austraalias luuakse uus rajatis, mis toodaks jälgimisseadmeid ning müüks neid kosmosetööstusele.

Juunis tegi Lockheed Martin USA õhujõududega 915 miljonilise tehingu, millega Lockheed nõustus ehitama „kosmose kaitsetõkke“ projekti – võimast radarisüsteemi, mis jälgib ja kaardistab kosmoseprügi. Radar hakkab silma peal hoidma 200 000 kosmoseprügi tükil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2014, 10:55
Otsi:

Ava täpsem otsing