Prantsusmaa ei suuda täita euroala defitsiidinormi

Sirje Rank 10. september 2014, 12:04

Prantsusmaa teatas täna ametlikult, et ei tule ka Euroopa Komisjonilt saadud lisaajaga toime vähendada eelarvedefitsiiti ülempiiriks seatud 3% tasemele.

Kui Prantsusmaa president Francois Hollande lubas presidendiks saades, et nõue saab täidetud juba 2013. aastaks, siis täna ütles Prantsusmaa rahandusminister Michel Sapin, et enne 2017. aastat ei ole see võimalik.

Tänavu defitsiit hoopis kasvab, läinud aasta 4,3%-lt 4,4%-le SKPst, vahendas agentuur Bloomberg. Põhjenduseks majanduse paigalseis, kõrge tööpuudus ja madal inflatsioon.

Hollande'i valitsus on välistanud puudujäägi katteks uued maksutõusud, kavandatud kärped on aga plaanis ellu viia nii, nagu lubatud. Kolme aasta perspektiivis kavatseb valitsus avaliku sektori kulusid kärpida 50 miljardi euro suuruses summas.

Selle aasta majandusprognoosi on Prantsusmaa valitsus kärpinud 0,5%-le.

Prantsusmaa teade tuleb loetud tunnid enne Euroopa Komisjoni uue koosseisu portfellide jaotuse avalikustamist. Lekkinud andmeil saab rahandusvolinikuks, kelle ülesannete hulka kuulub ka riikide eelarvepoliitika kontrollimine, Prantsuse endine rahandusminister Pierre Moscovici.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. September 2014, 12:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing