Mait Kraun • 23. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Miljardärid istuvad aina rohkem rahas

Miljardärid suurendasid oma raha osakaalu varades eelmisel aastal keskmiselt 60 miljoni dollari võrra, selgub uuringutefirma Wealth-X ja UBSi koostatud 2014. aasta miljardäride loenduse raportist.

Miljardärid tavaliselt oma varasid rahas ei hoia. Välja arvatud siis, kui nad tunnevad turu olukorra üle muret või valmistuvad tegema suuremat investeeringut. Hiljuti on aktsiaturg tegemas aga uusi rekordeid ning majanduse olukord paistab järjest paranevat.

Ehk saab miljardäride tagasihoidlikkuses süüdistada 2008. aasta majanduskriisi. Paljud investorid said kriisi ajal finantsiliselt tugevalt kannatada ning sündmused kummitavad siiamaani.

„Me ei saa alahinnata ülemaailmse majanduskriisi mõjusid investorite riskikartlikkusele,“ ütles investeerimisfirma Allianz Global Investors strateeg Kristina Hooper CNN Money’le.

Pangakontol istuv raha annab minimaalset tootlust. Madalad intressimäärad pole aga ettevaatlikke suurinvestoreid takistanud – Wealth-X ja UBSi sõnul hoiavad miljardärid keskmiselt 600 miljonit dollarit rahas, mis moodustab keskmiselt 19 protsenti nende koguvarast.

Et panna summasid perspektiivi, võib öelda, et selle raha eest saaks osta terve NBA Milwaukee Bucksi meeskonna ning raha jääks veel üle 500 000 Apple’i aktsia ostmiseks.

„Suurenenud likviidsus tähendab, et miljardärid hoiavad oma raha kõrval ning ootavad head hetke selle paigutamiseks,“ kirjutati raportis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt