Tiit Vähi: LNG rajamine on ületähtsustatud

18. november 2014, 11:47
Tiit Vähi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141118/NEWS/141119656/AR/0/Tiit-Vähi.jpg

Sillamäe sadama nõukogu esimees, endine peaminister Tiit Vähi leiab, et LNG rajamine on ületähtsustatud ning muutunud poliitiliseks teemaks.

“Eesti turg on väga väike, gaasi tarbimine väheneb. Kindlasti on sissetoodud LNG hind kõrgem kui on täna Gazpromi hind. Oma LNG terminali saab vaadata vaid plaanina B, mis loob LNG varustuse alternatiivi ja ehk surub ka Gazpromi hinda alla,” rääkis Vähi veel, lisades, et sisseveetav LNG terminal ei ole majanduslikult efektiivne. “Kui antakse raha ja siiski otsustatakse LNG terminal Eestisse ehitada, siis ei peaks see olema suur, vaid mõistlikult odav variant ja seal peaks olema võimalus hoida teatud LNG riigireservi mahtu.”

See, et Eestil puudub gaasi varustuseks alternatiiv, pole Vähi sõnul päris õige.“Rajatakse ju Soome-Eesti Balticconnector. Järelikult on tulevikus võimalik saada gaasi Venemaalt läbi Läti ja üle Pihkva ning ka Soomest. Teiseks on LNG terminal Klaipedas Leedus, mis võib importida ja hoida kuni paar miljardit kuupmeetrit gaasi, kui aktiivset reservi Läti Inzukalnsi hoidlas. Sellest reservist peaks jätkuma kolmele Balti riigile,” selgitas Vähi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2014, 11:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing