Arnout Lugtmeijer: Balticconnectori võiks suunata Muugale

19. november 2014, 09:43
Arnout Lugtmeijer
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141119/NEWS/141119616/AR/0/Arnout-Lugtmeijer.jpg

Vopak E.O.S.-i juhatuse esimehe Arnout Lugtmeijeri hinnangul võimaldab Muuga sadama taristu oma kaasaegsete kaide ja süvaveeakvatooriumiga seal LNG terminali välja ehitada. „Arvestades võrgu lähedust tasub kindlasti kaaluda ka Balticconnectori suunamist Muugale,“ lausus ta.

„Peamine eesmärk on gaasi julgeolekuvaru tagamine. Selle otstarbe täitmine on LNG terminali ülesanne – mida varem, seda parem. Arvestades planeerimisprotsessi hetkeseisu võib sellise võimekusega Muuga LNG terminal käivituda 2017. aasta lõpul,“ ütles Lugtmeijer, rõhutades, et Vopak LNG puhul on tegu eraldi äristruktuuriga Royal Vopaki grupis.

„Lahendus, kus piirkondlik LNG terminal ehitatakse Soome ning Eestisse rajatakse kohaliku julgeolekuvaru hoiustamiseks oma terminal, ja need ühendatakse Balticconnectori torujuhtmega, ei ole tegelikult uus,“ rääkis ta. „Arvestades aga projekti muutunud iseloomu on Muuga LNG projekt kahtlemata palju soodsam lahendus, võttes arvesse praegust sadamataristut ning vahekaugust gaasi põhivõrguni. Peale selle rahuldaks kohalik terminal peale valmimist kogu Eesti turu vajaduse ja kui vaja, kataks osaliselt ka Soome vajadusi.“

Lugtmeijer rõhutas, et efektiivse julgeolekuvaru tagamiseks peab LNG terminal olema strateegilise iseloomuga projekt ning seda tuleb arendada avaliku ja erasektori koostöös.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. November 2014, 10:04
Otsi:

Ava täpsem otsing