Mihkelson: amnestia lubamine on appikarje

04. detsember 2014, 16:14
Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141204/NEWS/141209828/AR/0/AR-141209828.jpg

Putini lubadus anda Venemaale naasvale kapitalile amnestia on praegu Ameerikas viibiva riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul appikarje.

“Kõne ütles, et Putinil pole kavas teha mitte mingisugust muudatust oma poliitikas, mis puudutab välis- ja majanduspoliitikat. Üldine hoiak on, et kõik, mida Venemaa teeb, on õige, ja sanktsioonid ning muud sammud, on vale: “Meie päralt on võit!”,” kommenteeris Mihkelson. Seda hoiakut kinnitab tema sõnul näiteks Krimmi võrdlemine Templimäega.

Naasvale kapitalile amnestia lubamine on Mihkelsoni sõnul teatud mõttes appikarje või viide lahkuva kapitali kodushoidmisele – selge on, et paljud näitajad, olgu rublakursi muutus või kapitali väljavool, ei saa Putinit jätta ükskõikseks.

Venemaal on rahaline varu reservidena olemas, aga need on sel aastal silmnähtavalt sulanud. “Ma ei kujuta ette, et lähimal ajal midagi drastilist juhtuks, aga selge on, et nafta hinna langus ja sanktsioonid teevad oma töö – keskkond muutub palju ettearvamatumaks,” lausus Mihkelson.

Venemaal on suuremate projektide rahastamiseks või refinantseerimiseks tunduvalt keerulisem ka ressurssi leida. Mihkelson usub, et juba järgmise aasta eelarves võivad käärid sotsiaalsfääri ja muude lubaduste vahel päris tõsiseks osutuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2014, 16:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing