Marge Väikenurm • 4. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Mihkelson: amnestia lubamine on appikarje

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson  Foto: Veiko Tõkman

Putini lubadus anda Venemaale naasvale kapitalile amnestia on praegu Ameerikas viibiva riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul appikarje.

“Kõne ütles, et Putinil pole kavas teha mitte mingisugust muudatust oma poliitikas, mis puudutab välis- ja majanduspoliitikat. Üldine hoiak on, et kõik, mida Venemaa teeb, on õige, ja sanktsioonid ning muud sammud, on vale: “Meie päralt on võit!”,” kommenteeris Mihkelson. Seda hoiakut kinnitab tema sõnul näiteks Krimmi võrdlemine Templimäega.

Naasvale kapitalile amnestia lubamine on Mihkelsoni sõnul teatud mõttes appikarje või viide lahkuva kapitali kodushoidmisele – selge on, et paljud näitajad, olgu rublakursi muutus või kapitali väljavool, ei saa Putinit jätta ükskõikseks.

Venemaal on rahaline varu reservidena olemas, aga need on sel aastal silmnähtavalt sulanud. “Ma ei kujuta ette, et lähimal ajal midagi drastilist juhtuks, aga selge on, et nafta hinna langus ja sanktsioonid teevad oma töö – keskkond muutub palju ettearvamatumaks,” lausus Mihkelson.

Venemaal on suuremate projektide rahastamiseks või refinantseerimiseks tunduvalt keerulisem ka ressurssi leida. Mihkelson usub, et juba järgmise aasta eelarves võivad käärid sotsiaalsfääri ja muude lubaduste vahel päris tõsiseks osutuda.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt