Venelase ostujõu langust näeb aastavahetusel

16. detsember 2014, 14:31
Turiste tuleb Venemaalt sel aastavahetusel tunduvalt vähem.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141216/NEWS/141219776/AR/0/AR-141219776.jpg

Venelase ostujõu langus annab peagi tunda turismisektoris tegutsejatele, tõdes Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni tegevjuht Raivo Altmets.

“Nad on harjunud lahkeid Vene turiste aastavahetusel vastu võtma. Tellimusi on juba oluliselt vähem. Samas on turismisektor head tööd teinud, nii et ilmselt suudavad selle augu ära katta,” rääkis Altmets. “Siiski on see esimene otsene mõju.”

Vene ettevõtjad tahaksid eestlastega äri ajada, aga praegu on see väga keeruliseks aetud. Hiljuti kohtus assotsiatsioon Pihkva piirkonna organisatsioonide esindajatega, kes on kaubavahetusest huvitatud, eriti piima- ja ökotoodetest. “Kuidas see aga toimiks, ei tea,” nentis Altmets. “Usun, et meile Venemaal toimuv kriisi ei too. Õnneks on Eesti sõltuvus ekspordist Venemaale väike.”

Väiksemad tootjad Venemaale palju ei ole müünud, aga kaudne mõju jõuab Altmetsa sõnul ka nendeni. Suuremad ettevõtted, kes ei saa oma toodangut Venemaale viia, otsivad küll uusi turge, aga enamik toodangust tuleb Eestis maha müüa, mis tekitab hinnasurve, selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2014, 14:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing