Koit Brinkmann • 28. aprill 2015 kell 11:31

Siffi LNG-projekt tüürib pankrotti

Transiidiettevõtja Endel Siff.  Foto: Indrek Susi

Sillamäe sadamasse veeldatud maagaasi (LNG) terminali ehitada plaaninud transiidiettevõtja Endel Siffi juhitav Silgas OÜ esitas Harju maakohtusse pankrotiavalduse.

Kohus võttis võlgniku Silgas OÜ pankrotiavalduse menetlusse ja järgmisel nädalal peetakse avalduse läbivaatamiseks kohtuistung. Ajutiseks halduriks määrati Andres Hermet.

Aasta alul rääkis Siff Postimehele, et sadu miljoneid eurosid maksvale projektile, millest oleks võinud kujuneda Gazpromi gaasi tähtis transiidikeskus, sai saatuslikuks Euroopa Liidu ja Venemaa suhete halvenemine.

Kui Siffist sai eelmise aasta jaanuaris Silgas OÜ juhatuse liige ning tema ettevõte Primos OÜ omandas poole osakutest, ütles ta Äripäevale, et näeb Sillamäe gaasiterminali projektis perspektiivi ning see on ka Eesti teiste sarnaste projektidega võrreldes kõige kaugemale jõudnud.

Ettevõtte äriplaaniks oli esimeses etapis LNG vastuvõtmine ja selle pumpamine gaasisüsteemi. Perspektiivis plaaniti ka vastupidist suunda, kus Venemaalt toru kaudu tulev maagaas veeldatakse Sillamäel ning laaditakse laevadele.

Siffi äripartnerid OÜs Silgas on ettevõtete kaudu Toomas Niinemäe, Mai-Liis Napa, Thomas Fok, Aat Kuum ja Ulrica Steen. 

Hetkel kuum