Merilin Sarapuu • 6. juuli 2015 kell 21:01

Loit Linnupõld: EfTEN kogus liiga vähe raha

Loit Linnupõld usub, et EfTENi Real Estate Fund III investeerijad on teinud hea valiku.   Foto: Eiko Kink, Äripäev

Ühisinvesteerimiskeskkonna Crowdestate tegevjuht Loit Linnupõld ütles, et peab EfTENi Real Estate Fund III heaks raha investeerimise võimaluseks, kuid fond kogus liiga vähe raha.

„Kes tahab paigutada oma raha kinnisvarasse ja anda otsuse tegemine professionaalsele fondijuhile, sellele on see kindlasti väga hea valik,“ lausus Linnupõld. Tema hinnangul on tegemist kogenud meeskonnaga, kes oskab raha paigutada.

Kogutud 10 miljonit eurot on aga Linnupõllu arvates investeeringuteks pigem väike summa. Samas leidis ta, et see on hea võimalus edasi liikumiseks. „Kuna neil teised fondid on töös olemas, siis alustamiseks on see üsna mõistlik, et vaadata kuidas teha ja teha siis järgmine aasta veidi suurem kapitali tõstmise ring,“ ütles ta.

Samuti võiks tema hinnangul olla võimalik ka väiksema summa kui 10 000 euro investeerimine. „Fond oma olemuselt on jaeinvestori toode, jaeinvestor võiks saada saja või viiesaja euro kaupa ka investeerida, 10 000 eurot pole meil väga paljudel vabalt kohe võtta,“ märkis ta.

Väiksemaid investeerimisvõimalusi pakubki praegu Crowdestate. Linnupõllu sõnul on Crowdestate ja EfTEN olemuselt aga mitmel moel erinevad. „EfTENis on n-ö reguleeritud fondivalitseja, seal on professionaalne fondi juht, kes teeb investorite eest otsuseid. Crowdestate'i puhul on tegemist ärimudeliga, kus investorid teevad ise otsuseid, kuhu raha paigutada,“ selgitas Linnupõld.

Hetkel kuum