Kaisa Gabral • 17. märts 2016 kell 13:45

Kusmin: ei põgenenud uppuvalt laevalt

Kati Kusmin lahkub Baltikast  Foto: Andras Kralla

Baltikast lahkuv Kati Kusmin tõmbab esiti veidi hinge ja siis vaatab endale uue väljakutse.

Kusmin töötas Baltikas kokku neli aastat, kuid täna teatas rõivaettevõte Baltika, et nende müügi- ja turundusdirektor Kati Kusmin kutsutakse poolt kokkuleppel ametist tagasi.

Küsimustele vastab Kati Kusmin.

Miks selline käik, kas põgenete uppuvalt laevalt?

Ei ole nii kindlasti. Päris mitu ülesannet, milleks mind Baltikasse kutsuti, sai valmis ja oli võimalik joon alla tõmmata. Minu ülesanne oli Baltika multikanalite tööd arendada – alustasime Valgevenest ja nüüd on see neljas riigis.

Viimane keerukam ülesanne oli seoses Vene turu majanduse ebastabiilsusega – tõmbasime eelmisel aastal jaevõrku koomale. Sulgesime poode. Veebruari lõpus saime ka frantsiisipartnerid üle anda – Baltika jaoks turumaht säilis, aga riskid olid väiksemad.

Tavaliselt, kui kõik tegevused õnnestuvad, siis inimene tahab ikka edasi töötada ettevõttes ja edasi arendada. Kas te ise tundsite, et aitab?

See oli ühine tõdemus.

Tavaliselt jõuab üks pool enne selleni kui teine.

Võib-olla, aga antud olukorras mitte. Mitu käimalükatud asja, millest minu tulekul juhatusega rääkisime – need asjad said joone alla. Minu jaoks oli põnev aeg, arendav ja õpetlik ja kindlasti ka pingeline.

Kas endal sai ind otsa?

Minu käest on küsitud, et miks just nüüd. Vene turu kokkutõmbumine lõppes just nüüd – seepärast. Baltika peab nüüd edasi vaatama. Ei ole uppuvalt laevalt põgenemine. Baltika on häid ja halbu aegu näinud, kuid nad on kestnud – see väärib lugupidamist.

Seda kindlasti, kuid tulemusi vaadates pole Baltikal just kerge vist olnud.

Ei olegi kerge. See valdkond on keeruline, rahvusvaheline konkurents. Vastupidamine näitab visadust.

Kes Baltikas teie tööd nüüd tegema hakkab?

Praegu jagati kahe juhatuse liikme vahel asjad ära. Meelis Milder ja Maigi Pärnik-Pernik, finantsjuht, tuli lapsehoolduspuhkuselt tagasi – nende vahel on ära jagatud. Hetkel uut inimest võetud pole.

Mida te edasi teete?

Nii kiire ja intensiivne aeg on olnud – pole aega olnud mõelda. Eks ma tõmban hetke hinge ja vaatan avatud pilguga ringi.

Ilmselt on teile juba täna mõni pakkumine tehtud, kui see uudis välja tuli?

Ma olin mitu tundi koosolekul, pole meilboksi läbi vaadanudki, aga jah, kes teab.

Kas vaatate edasi pigem Eestisse või väljapoole?

Mulle meeldivad sellised teemad, et ettevõte on küll Eestis, kuid ettevõtted, kes vaatavad väljapoole. Baltika oli ka rahvusvahelise keskkonnaga – töökeeleks oli lisaks eesti keelele ka vene keel ja inglise keel.

Hetkel kuum