2013. aastal vastu võetud raskete otsuste tõttu on Swedbank saavutanud Baltimaades tänaseks finantsilise kindluse, et iseenda saatuse üle otsustada.
- Swedbanki eraisikute finantseerimise divisjoni juht Andres Tukk Foto: Andres Haabu
Baltimaades Swedbanki eraisikute finantseerimise divisjoni juhtiv Andres Tukk rääkis Äripäeva konverentsil „Võtmetöötajate kogemusfestival JAH!“ , et ettevõtte jaoks on kõige olulisem värvata õiged töötajad. Selle pani aga proovile majanduslangus, mille tõttu tuli liita kolme kuuga Eesti, Läti ja Leedu üksused, koondada mõnesajast töötajast 30 protsenti ja kasvatada samal ajal ärimahtusid.
Balti filiaalide liitmise tõttu tuli koondada kolmandik inimestest ajal, kui pank oli koondanud juba neli järjestikust aastat ja alles olidki jäänud vaid parimad töötajad.
Lisaks töötajate arvu vähendamisele pidi Swedbank Tuki sõnul Baltimaades silmitsi seisma kolme eri riigi, keele ja kultuuriga, mis tuli panna üheskoos tööle. Sellest veelgi keerulisemaks tegid olukorra kolme riigi erinevad seadused.
Tukk tõdes, et kõige olulisem on sellistes olukordades juht, kes suudaks panna kõik endale järgnema. Swedbanki Balti filiaalil vedas, sest seda hakkas juhtima Birgitte Bonnesen, kellest sai pärast Michael Wolfi tagandamist Swedbanki grupi juht.
„Pangandus on pidevas muutumises, aga ma ütlen täna, et tänu sellele, mida Birgitte algatas 2013. aastal, on Swedbank Baltimaades positisioonis, kus me võime üleöö vajadusel investeerida, et olla turul ikkagi kõige paremad. Me saame finantsiliselt lihtsalt seda endale lubada, sest me tegime kodu korda,“ ütles Tukk tollaste tegevuste tulemuste kohta.
Andres Tukk tõi oma kogemuste põhjal välja olulised aspektid, mida juhid peaks järgima:
Värbamine
Kui sul ei ole õigeid inimesi, ei saavuta sa midagi. Kui sul on 6000 inimest, võid sa üksi olla maailmameister, aga mitte midagi välja ei tule. Kui sul on maailma parim idee, aga sa ei suuda seda teistele selgeks teha, pole sellest mingit kasu. Olulised on inimesed.
Lugu
Kui sa lähed muutusi ja muudatusi juhtima, kuid sul ei ole lugu, mis ütleb, kuidas meil siis kõigil parem on, kui kõik jama lõpuks läbi saab, on väga raske seda teha.
Juhid, kellele järgnetakse
Inimesed, kes muudatusi juhivad, peavad olema inimesed, kellele järgnetakse. Muidu tehakse asju selle järgi, kes maksab arve, ja tulemus on kole.
Peab võtma ise vastutuse
Kui sul on ebameeldivad vastased kuskil kõrgemas struktuuris ja sa saadad oma inimesed tuuleveskitega võitlema, on see äärmine nõrkuse märk ja juhina sind ei austata. Ehk kui sul on ebameeldivad asjad, siis eriti protsesside algfaasis tuleb need ise ära teha ja näidata sellega, et oled 110 protsenti töötajatega ühes paadis. Siis nad ei jäta sind maha.
Ükskõik, mida teed, parem osa sellest peab väljenduma läbi sinu inimeste
Kogu aupaiste anna oma inimestele. Kui Leedus midagi hästi läheb, siis selle on ära teinud Leedu töötajad, mitte Andres Tukk.
Seotud lood
Kui Sinu ettevõttes on mõni tubli ja entusiastlik töötaja, kes on ettevõtte tulemusi parandanud midagi uut välja mõeldes, vaimukalt seni tehtut muutes või geniaalselt probleemi lahendades, siis anna meile sellest teada!
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.