Marta Jaakson • 26. mai 2016 kell 9:45

Meresuu spaahotell läheb võlgade katteks müüki

Meresuu SPA, fotol on kombineeritud hoone 1991. aastal ja 2013. aastal.  Foto: Erik Prozes

Eile peeti Rene Kuulmannile kuuluva Egeria Kinnisvara OÜ võlausaldajate esimene üldkoosolek, kus otsustati, et Meresuu Spa & Hotell jätkab tegevust kuni müügini.

„Meresuu Spa & Hotell tegevust jätkatakse vähemalt kuni vara müügi ja uue investori leidmiseni. Suure tõenäosusega läheb müügikuulutus üles juba täna või homme,“ rääkis Egeria Kinnisvara OÜ pankrotihaldur Martin Krupp. Ta lisas, et kuna on nii halduri kui ajutise haldurina paljudega rääkinud, siis kindlasti on ostuhuvi olemas. „Koht on ilus, spaa on kvaliteetsetest materjalidest ehitatud ja mis põhiline, ka klientidele meeldib. Eilse päeva täituvus oli vähemalt 60 protsenti, see tähendab, et ka kliendid usaldavad,“ märkis Krupp. “Tahan rõhutada, et Meresuu tegevuse ja teenuste osutamise jätkamine on täna kõikide võlausaldajate huvides, sest heade täituvusnäitajatega hotelli  efektiivne opereerimine loob parimad eeldused uue investori leidmiseks.” 

Eile pidasid Egeria Kinnisvara võlausaldajad esimese koosoleku, kuhu oli oma nõude saatnud seitse võlausaldajat. Esitatud võlgade maht küündis 33 miljoni euroni, ent Krupp märkis, et kuna osad nõuded on dubleerivad, jääb tegelik nõuete maht 20,5 miljoni euro juurde. Spaa varade maht ei ole nõuete täitmiseks piisav.

Krupp nentis, et kõik võlausaldajad oma nõuet rahuldatud ei saa. Osaliselt saab rahuldatud hüpoteegipidaja Svenska Handelsbank AB nõue, ülejäänud kuue võlausaldaja hulgas on peamiselt Rene Kuulmanni laenudega seotud võlausaldajad. Nimelt andis Kuulmann hotelli ehitamiseks omanikulaenu ning hiljem loovutas nõuded.

Rene Kuulmannile kuuluv Meresuu Spa on pankrotis, ees ootab müük.  Foto: Delfi/Eesti Ajalehed

Meresuu SPA hotelli omaniku ja operaatori Egeria Kinnisvara OÜ pankrot kuulutati välja 4. mail. Spaahotelli renoveerimine jõudis lõpule 2008. aastal ning sellest ajast on hotell ka teenuseid pakkunud. Kompleksis on 109 hotellituba, 150kohaline restoran, 80kohaline baar, üle 30 iluhoolitsustoa, spaakeskus basseinide ja saunadega, jõusaal, rühmatreeningute saalid ning nelja saaliga konverentsikeskus. Võlgniku selgituste kohaselt on Meresuu peamised sihtturud Eesti, Venemaa, Soome, Norra, Rootsi ja Soome. Meresuu spaas töötab 98 töötajat, kellest 12 on lapsehoolduspuhkusel.

Egeria Kinnisvara makseraskused algasid 2014 septembris. Kohtuotsuses viidatakse mitme negatiivse asja kokkulangemist, nagu Noorus SPA Hotelli avamine Narva-Jõesuus, Venemaa majanduskriis ja rubla nõrgenemine, mis piirab oluliselt Venemaalt pärineva põhiklientuuri ostuvõimet, Euroopa Liidu ja Venemaa vahelised pinged seoses Ukraina kriisiga ning Eesti-Vene piiripunkti ehitus, mille tõttu piiri läbilaskevõime vähenes oluliselt. 

Saneerimiskava ei leidnud võlausaldajate heakskiitu ning seetõttu jäi see vastu võtmata. Saneerimisnõustaja Terje Eipre hinnangul puudub Egeria Kinnisvaral piisavalt likviidset vara kõigi lühiajaliste kohustuste teenindamiseks, Egeria Kinnisvara vara hindas Eipre vähelikviidseks ning seotuks pikaajaliste investeeringutega.

Egeria Kinnisvaral on vara 15 144 729 euro väärtuses. Firma omanik, Eesti tuntuima jääpurjetaja Mati Kuulmanni poeg, Rene Kuulmann kaotas kohtus maksuametile ning nüüd müüb kohtutäitur pärandvara ükshaaval oksjonil. Rene Kuulmannil tuleb maksuametile tasuda 1,7 miljonit eurot.

Egeria Kinnisvara on maksuametile võlgu ligi 82 000 eurot, firmale kuulub kaheksa kinnisasja. Kohus otsustas eile jätta kõik menetluskulud Egeria Kinnisvara OÜ kanda. 

Hetkel kuum