Jaga lugu:

Savisaare uued laenud – keskerakondlased andsid 85 000 eurot

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar eelmise aasta sügisel Hundisilmal  Foto: Andras Kralla

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar võttis hiljuti Põhja-Tallinna linnaosa vanemaks saanud Raimond Kaljulaidilt ning oma kunagiselt nõunikult Oleg Harlamovilt kokku 85 000 eurot uusi laene.

Ehkki Savisaar deklareeris mulluseks tuluks kogunisti 77 167 eurot, siis erinevalt varasematest aastatest ei vähenenud seekord kuigivõrd tema võlg ärimees Alexander Kofkini ees. See on teist aastat püsinud 23 957 eurot.

Savisaare võlakoorem hoopis suurenes järsult, sest Harlamovilt laenas ta 50 000 eurot ning Kaljulaidilt 35 000 eurot.

„Kinnitan, et Edgar Savisaare majanduslike huvide deklaratsioon on täpne ning andsin talle tõepoolest möödunud aastal laenu. Ma ei küsi sõbrale raha laenates intressi ega tagatist. Leppisime kokku, et Edgar Savisaar tagastab laenu viie aasta jooksul,“ kommenteeris Kaljulaid laenuandmist.

Harlamov märkis, et andis laenu inimesele, keda ta usaldab. Lepingutingimusi ta aga avalikkusele ei soovinud kommenteerida.

Keskerakonna pikaajaline liige Kaljulaid määrati linnavalitsuse poolt selle aasta märtsis Põhja-Tallinna linnaosa vanemaks. Aastatel 2002–2004 töötas ta Tallinna linnapea Savisaare avalike suhete nõunikuna Tallinna linnavalitsuses ning viimased kümme aastat tegutses ettevõtjana reklaami ja -turundusvaldkonnas.

Harlamov astus Keskerakonda 2005. aastal. Ta oli Savisaare majandusministriks oleku ajal tema nõunik.

Varem on Harlamov rahaliselt aidanud ka teist tuntud keskerakondlast. Nimelt deklareeris 2012. aasta kevadel ka tollane riigikogu liige Lauri Laasi, et on laenanud Harlamovilt 6500 eurot.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum