Pille Ivask • 14. juuni 2016 kell 5:45

EL pikendab Venemaa-vastaseid sanktsioone

Venemaa, Euroopa Liidu ja Kreeka lipud  Foto: epa

Anonüümseks jääda soovinud diplomaatilised allikad andsid teada, et järgmisel nädalal pikendab Euroopa Liit Venemaale kehtestatud sanktsioone poole aasta võrra, vahendab Reuters.

Euroopa Liit kehtestas Venemaale sanktsioonid teadupärast 2014. aastal, kui Venemaa annekteeris Krimmi. Samuti toetas Venemaa sõjalisi jõude, kes võitlesid Ukraina vägedega. Konflikti tagajärjel on hukkunud 9000 inimest.

Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonid aeguvad juulis. Diplomaatiliste allikate sõnul arutavad ELi liidrid sanktsioone 21. juunil ning kinnitavad oma otsuse sanktsioonide pikendamise kohta 24. juunil.

„Samas valitseb liidrite seas meeleolu, et aasta teises pooles peaks siiski midagi ette võtma,“ ütles üks diplomaatidest.

Venemaale kehtestatud sanktsioonide kohta on Euroopas vastakaid arvamusi. Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teatas möödunud nädalal, et sanktsioonid peatatakse, kui Venemaa täidab Minski kokkulepet. Itaalia ning Kreeka on aga olnud alati pigem sanktsioonide leevendamise poolt. Sellele vastukaaluks võib tuua Balti riigid ning Poola, kes toetavad sanktsioonidega jätkamist.

Hetkel kuum