Äripäev • 15. juuli 2016 kell 8:47

Tallinna Sadam emiteerib võlakirju

Tallinna Sadam ja Swedbank allkirjastasid kokkuleppe võlakirjade emiteerimiseks 80 miljoni euro ulatuses.

Tallinna Sadam ja Swedbank allkirjastasid kokkuleppe 10aastase tähtajaga võlakirjade emiteerimiseks mahus kuni 80 miljonit eurot. Emissioon toimub septembris 2016 ja Swedbank märgib investorina kogu emissiooni. Võlakirjadest laekuvaid vahendeid kasutab Tallinna Sadam parvlaevade projekti osaliseks finantseerimiseks. Seni on parvlaevade projekti finantseeritud lühiajaliste laenude ja ettevõtte enda vaba rahavoo arvel, mis nüüd refinantseeritakse pikaajaliseks. Kokku on plaanis parvlaevade projektiks pikaajalist laenukapitali kaasata kuni 124 miljonit eurot.

Tallinna Sadama finantsjuhi Marko Raidi sõnul on sadama jaoks tegemist märgilise tähtsusega emissiooniga, kuna viimase 10aastase finantseerimislepingu sõlmisime kohaliku pangaga pea 10 aastat tagasi, 2007. aastal, ja vahepealsetel kriisiaastatel ei ole ükski kohalik pank nii pikaajalist ja fikseeritud intressimarginaaliga finantseerimist meie jaoks sobilikel tingimustel pakkunud. „Arvestades juunis korraldatud finantseerimise konkursil osalemise aktiivsust ja tihedat konkurentsi, on heameel tõdeda, et kohaliku pangandusturu suutlikkus pikaajalise finantseerimise pakkumise osas on tänaseks taastumas kriisieelsele tasemele, “ märkis Raid.

Antud tehingu puhul on Tallinna Sadama jaoks tegemist läbi aegade mahult suurima finantseerimistehinguga. Järgmisel aastal plaanib sadam refinantseerida võlakirju veelgi suuremas summas ehk kokku 105 miljonit eurot, kui novembris saabuvad kolme võlakirjaemissiooni lunastustähtajad.

Tallinna Sadama prognoositav võlakoormus 2016. aasta lõpuks on 250 miljonit eurot.

Hetkel kuum