Äripäev • 19. august 2016 kell 14:15

Vare: lahkun isiklikel põhjustel

Endine Eesti Raudtee nõukogu juht Raivo Vare.  Foto: Raul Mee

Täna sai teatavaks, et Eesti Raudtee nõukogu juht Raivo Vare lahkub ettevõttest ning uueks juhiks saab Priit Rohumaa. Vare ütles kommentaariks, et lahkub isiklikel põhjustel.

Äripäeva venekeelsele sõsarportaalile DV.EE antud kommentaaris selgitas Vare, et tegemist on ammuse otsusega. "Viisime palju ellu ja see etapp on nüüd läbi ning on sobiv tegemised uuele inimesele üle anda," selgitas ta. "Keskendun oma teistele projektidele ja konsultatsiooniäri arendamisele, mis ei ole seotud raudteega."

Vare sõnul on raudteeäri muutumas ning see eeldab teistsuguste inimeste kaasamist juhtimisse. Lisaks temale kuuluvad raudteefirma nõukogusse Tiit Riisalo ja Urmas Sõõrumaa.

Eesti Raudteed on viimasel paaril aastal lisaks drastilisele kaubavoogude vähenemisele saatnud mitmed skandaalid. Kevadel peeti kinni ettevõtte tippjuht, sügisel kirjutas Äripäev, kuidas firmast kanditi välja 1,2 miljonit eurot.

Uued riigifirmade nõustajad paigas

Majandusminister Kristen Michal pikendas täna kolme riigi äriühingusse uued nõukogu liikmed ning pikendas kahe nõukogu liikme volitusi sihtasutuses Eesti Akrediteerimiskeskus.

Eesti Raudtee nõukogu uus liige on TTÜ doktorant ja endine VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa.

Eesti Posti uus nõukogu liige on Aivar Sõerd, endine maksuameti juht, rahandusminister, riigikogu rahanduskomisjoni liige ja olnud mitme ettevõtte juht.

Eleringi uus nõukogu liige on börsiettevõtte PRFoods juht Indrek Kasela.

Samuti pikendas majandus- ja taristuminister Mart Noorma ja Ando Leppimani nõukogu liikme volitusi sihtasutuses Eesti Akrediteerimiskeskus.

Hetkel kuum