Äripäev • 22. november 2016 kell 12:10

Rahanduskomisjoni juhib Mihhail Stalnuhhin

Keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin sai rahanduskomisjoni majandusministri kohale pakutud Kadri Simsoni asemel.  Foto: Indrek Susi

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil valiti komisjoni etteotsa keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin ja aseesimeheks sai Remo Holsmer Reformierakonnast.

Valimised toimusid seoses keskerakondlase Tarmo Tamme tagasiastumisega aseesimehe kohalt omal soovil. Kehtiva korra kohaselt valitakse sellisel juhul nii komisjoni esimees kui ka aseesimees ühekorraga. Esimehe valimisel esitati kandidaatideks Remo Holsmer ja Mihhail Stalnuhhin, kes sai komisjoni liikmeks sealt lahkunud Kadri Simsoni asemel.

Stalnuhhini poolt hääletas kuus ja Holsmeri poolt viis komisjoni liiget. Seega valiti uueks rahanduskomisjoni esimeheks Mihhail Stalnuhhin ja aseesimeheks Remo Holsmer.

Aasta tagasi sai Stalnuhhin tuntuks sellega, et liisis rahva raha eest linnamaasturit Honda CR-V, millega ta ise ei sõidagi. Õhtuleht kirjutas, et selle aasta esimese kuue kuu kuluhüvitiste järgi liisib Stalnuhhin liisib jätkuvalt sama autot, ent liisingumakse on tunduvalt väiksem. Kui mullu kasutas Stalnuhhin ühel kuul isegi 849 eurot liisingumakseks, siis tänavu on summa olnud 450 eurot ja märtsis ning aprillis 300 eurot. Stalnuhhin on esitanud riigikogu kantseleile hüvitamiseks ka kümneid bussipileteid Tallinna–Narva liinil.

Hetkel kuum