Kadi Neemre • 23. detsember 2016 kell 17:07

Pühadeaegse e-kaubanduse koore riisub seekord Amazon

Amazoni logistikakeskuses käib kibekiire töö  Foto: EPA

Sellel aastal on oma jõulukingitused e-poodidest tellinud rekordarv tarbijaid ning üheks peamiseks kasusaajaks kingirallis tundub olevat Amazon.

“Tarbijate e-poodides ostlemise soov tegi sellel aastal suure hüppe,” sõnas Retail Metricsi president Ken Perkins. “Ostlejad teevad oma mobiiliseadmetes üha enam tehinguid ning e-kaubanduse müük kasvab fenomenaalse kiirusega,” lisas ta.

Nii musta reede kui küberesmaspäeva müük ületasid sellel aastal 3 miljardi dollari piiri ning purustasid ühe päeva e-kaubanduse müügirekordi, selgub Adobe Digitali andmetest. Käesoleval pühadeperioodil on aga Adobe’i andmetel igal ostlemispäeval ületatud e-poodides osteldes 1 miljardi dollari piir, vahendab CNBC.

Slice Intelligence uuris 1,7 miljonit ostutšekki, mis koguti ajavahemikul 1.november kuni 16.detsember ning avastas, et lõviosa online müügitulust läheb Amazonile. E-kaubanduse hiiule kuulus koguni 36,9% turuosast.

Best Buy jäi 3,9% teisele kohale, Target 2,9% kolmandale kohale; neile järgnesid veel Wal-Mart 2,7%-ga ning Macy’s 2,5%-ga.

USA riiklik jaemüügi liit prognoosib, et pühadeaegne müük kasvab võrreldes aasta varasemaga 3,6%. Paljud teised analüütikud prognoosivad, et müüginumbrid kasvavad võrrldes eelmise aastaga 3-4%.

 

Hetkel kuum