Äripäev • 7. märts 2017 kell 14:56

Miljoni euro suuruse investeerimiskelmuse tegijad jäid süüdi

Foto: Andras Kralla

Kolm meest ja üks ettevõtte jäid esmaspäeval lõplikult süüdi miljoni euroni ulatunud investeerimiskelmuses ja rahapesus, sest riigikohus nende kaitsjate kaebusi arutusele ei võtnud, kirjutas ERR.

Kuna riigikohus süüasja ei aruta, siis jõustus 43aastasele Silverile lõpliku karistusena mõistetud üheksa-aastane vangistus, millest tal on praegu kanda veel üle kuue aasta. Samuti jõustus varem karistamata Aleksandrile (31) ja Nikolaile (31) mõistetud kolmeaastane vangistus, millest kuus kuud peavad nad kohe reaalselt ära kandma ning ülejäänud karistus jäi neile tingimisi viieaastase katseajaga.

Ühtlasi jõustus juriidilise isikuna VFX Trading OÜ-le mõistetud rahaline karistus 10 000 eurot, teatas ERRi uudisteportaal.

Äripäev kirjutas eelmise aasta kevadel, et riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt oli kuriteo peamine organiseerija Nikolai, kes värbas endale kaasosaliseks Aleksandri. Nikolai juhiste järgi otsis Aleksandr inimesi, kes on nõus asutama investeerimisteenust pakkuva äriühingu ja olema selle juhatuse liikmed. Nii leidis Aleksandr varem korduvalt kriminaalkorras karistatud Silveri, kelle osalusel loodi 2013. aasta mais ettevõte, mis kannab praegu nime VFX Trading OÜ. Tegelikkuses juhtis ettevõtte tegevust Nikolai ja tema kontrolli all oli ka selle pangakonto.

Riigiprokurör Piret Paukštys selgitas, et eeluurimisel kogutud andmetel oli VFX Trading OÜ osa suuremast püramiidskeemi meenutanud skeemist, mis tegutses peamiselt Venemaal. „Investoreid otsiti esmapilgul vägagi usaldusväärse moega internetilehekülgede kaudu, kus pakuti huvilistele võimalust paigutada oma raha investeerimisfondi VladimirFX,“ selgitas Paukštys.

Hetkel kuum